Lokanj i Lokomotiva podijelili bodove

U 15. kolu Regionalne lige, grupa Istok,  U Lokanju su  snage odmjerili domaća istoimena  ekipa i brčanska Lokomotiva. Nakon  90 minuta velike borbe na terenu, rezultat je bio  3:3.

Prvi  su do prednosti  došli igrači domaćeg tima, kada je Bojanić ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo se najbolje snašao Mićić i pogodio za 1:0. Lokomotiva je u 39. minuti izjednačila. Nakon dosuđenog jedanaesterca, siguran realizator je bio kapiten Ćumurović. U drugom dijelu igre viđena je prava borba na obje strane. U 48. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćina, što je iskoristio Bojanić i donio prednost Lokanju od 2:1. Samo 7  minuta kasnije Mićić  se drugi put upisao u strijelce za prednost domaćih 3:1.  Nakon ovog pogotka, gosti su krenuli na sve ili ništa i  smanjili vođstvo domaće ekipe na  3:2, nakon što je Simikić dobro pucao prema golu, a rezervista  Simić iz odbitka smanjio rezultat.  Lokanj je u 68. minuti ostao sa igračem manje, kada je zbog drugog žutog kartona,  isključen Mirosavljević, a Lokosi su iskoristili prednost igrača više  i u 81. minuti izjednačili rezultat drugim  golom Simića. Zbog dva žuta kartona „zarađenih“ u razmaku od 9 minuta, u 90. minutu  teren je morao napustiti i Bojanić iz domaćeg tima. Srećna okolonost za ekipu Lokanja, koja je ostala sa devet igrača, bila je što je  sudija Gavrić ubrzo   odsvirao za kraj , tako da Lokomotiva nije imala šansu da preokrene rezultat i utakmica je završena 3:3 i podjelom bodova

- Nimalo laka utakmica, protivnik izuzetno kvalitetan. Uspjeli smo sa 3:1 da se vratimo u meč, a  na kraju smo mogli i da pobijedimo, ali zadovoljni smo i sa osvojenim jednim bodom. Utakmica je bila veoma fer i korektna, prava prvenstvena, sa dosta duela i trčanja. Domaćima se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri tokom cijelog meča. Što se tiče nas, prije svega uspješna polusezona, ostvarili smo naš cilj, a to je da budemo u samom vrhu regionalnog Istoka. Idemo sada na zasluženu pauzu, -  kaže kapiten Lokomotive Sanel Ćumurović.

FK Lokanj -  FK Lokomotiva (Brčko) 3:3 ( 1:1)

Stadion Lugovi

Gledalaca: 20

Glavni sudija: Gavrić Danijel (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Mićić u 13, 1:1 Sa.Ćumurović u 39, 2:1 Bojanić u 48. (jedanaesterac), 3:1 Mićić u 58, 3:2 Simić u 63, 3:3 Simić u 81.

Žuti kartoni: Mirosavljević, Jolović, Bojanić (Lokanj),  Sel. Ćumurović, Stamenić, Đukanović (Lokomotiva)

Crveni kartoni: Mirosavljević u 68, Bojanić  u 90. (Lokomotiva)

Lokanj: Stojanović, Vuković, Mirosavljević, Ma. Đurić, Janković (od 86. B. Janković), Jolović, Zeljko (od 64. U. Đurić), Mi. Đurić, Bojanić, Mićić,  Sekanić

Lokomotiva: Radovanović, Simikić, Se. Ćumurović, Kakuća, Petrović, Đukanović, Dragičević (od 56. Simić (od. 90 Kojić)), Arsenić, Sa. Ćumurović, Balorda,  Stamenić (od 71. Kerezović)

Trener: Željko Kajiš