Borac slavio protiv visočke Bosne

Obećano – učinjeno! Rukometaši Borca m:tel večerašnjom pobjedom nad Bosnom iz Visokog (28:27), kao što su najavili, vratili su se na pobjednički kolosijek.

Iako se nakon prvog poluvremena činilo da će aktuelni šampioni BiH lako izaći na kraj sa gostima iz Visokog, na kraju se, ipak, pred oko 1.300 gledalaca u „Boriku“ ušlo u neizvjesnu završnicu.

Nakon uvodnog vodstva igrača Bosne (0:2), „crveno-plavi“ dodaju gas i iz minuta u minut uvećavaju prednost do plus šest 17:11, koliko je i glasio rezultat na kraju prvog poluvremena.

U drugom dijelu gosti su konsolidovali redove i lagano smanjivali zaostatak, da bi desetak minuta prije kraja prišli na minus dva (21:19). Do kraja susreta domaći su uspjeli da sačuvaju prednost i zabilježe minimalan trijumf, koji znači nova tri boda.

Najefikasniji igrač u domaćim redovima bio je iskusni Dejan Unčanin, koji je u odlučujućim momentima preuzimao odgovornost, a postigao je 10 pogodaka, dok se na golu se istakao Arman Beširević sa 10 odbrana.

Rukometaši Borca m:tel i u ovom susretu nastupili su u osabljenom sastavu, osim od ranije povrijeđenih Komnenovića, Bezbradice i Armana Marića, zbog lakše povrede među stativama večeras nije bilo ni Bojana Ljubišića.

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde
Borac M:TEL 35 : 32 Derventa