Vlasenica i Podrinje podijelili bodove

Na Gradskom stadionu u Vlasenici, u 15. kolu  Regionalne lige, grupa Istok, susreli su se domaća ekipa i Podrinje iz Tršića. Rezultat susreta između ove dvije ekipe u posljednjem jesenjem kolu iščekivalo je nekoliko timova iz ove lige, jer je on određivao poredak u samom vrhu tabele.

FK Vlasenica

Sat vremena prije početka utakmice desio se nemili incident, kada je glavni sudija zabranio nastup igraču Vlasenice Nebojši Kovačeviću, zbog navodnog vrijeđanja i prijetnji. Ipak, ova situacija nije uspjela pokvariti fer i korektnu utakmicu.

Kao što je i očekivano, utakmica je bila tvrda i neizvjesna do samog kraja. Obje ekipe su bile borbene i nisu se štedile u želji da dođu do što boljeg rezultata.  Gosti dolaze do vođstva u 12. minutu, nakon centaršuta iz kornera, kada je najviši u skoku  bio kapiten Aćimović  i glavom zatresao mrežu golmana Reljića. Vlasenica je izjednačila nakon odlične akcije koju je pokrenuo  Božić, odigrao dupli pas sa Milovanovićem, koji je po desnoj strani uposlio Petrovića,  a on snažnim šutom loptu smjestio u gornji desni ugao mreže Podrinja. Dva minuta prije odlaska na odmor, Vlasenica dolazi do vođstva od 2:1. Nakon centaršuta sa lijeve  strane, Mutavdžić  šuta do Vuksića koji skače i glavom matira golmana Lazića. Nažalost, Vuksić, koji nije zaliječio povredu sa protekle utakmice, u doskoku je nezgodno stao i obnovio povredu, tako da je morao završiti utakmicu.  Na samom početku  drugog poluvremena Podrinje uspijeva da izjednači rezultat, nakon odličnog kontranapada i pogotka Krstića. Do kraja susreta viđena je ravnopravna igra i nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali su golmani uspjeli sačuvati svoje mreže.  Vlasenica u 89. minutu ostaje sa igračem manje, nakon što je, zbog drugog žutog kartona, isključen Bojan Petković, ali nije bilo vremena da gosti iskoriste prednost igrača više, tako da se utakmica završava rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Nakon odigranih utakmica 15. kola ni Vlasenica, ni Podrinje nisu promijenili svoje pozicije na tabeli.  Sa 25 bodova Podrinje je i dalje na petom mjestu, dok je Vlasenica šesta sa 24 boda.

FK Podrinje, Tršić

FK Vlasenica – FK Podrinje (Tršić) 2:2  (1:2)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 100

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 G.Aćimović u 12,  1:1 D.Petrović u 36, 1:2  Vuksić u 43, 2:2 Krstić u 48.

Žuti kartoni: Mijatović, Čelić, G.Petrović, Džinić (Vlasenica), I.Aćimović, Ristić, G.Aćimović, Krstić (Podrinje)

Crveni karton: Bojan Petrović (Vlasenica) u 89. minutu

Vlasenica: Reljić, Petković, Čelić, Mijatović, Božić, Mutavdžić, G.Petrović, D.Petrović, Vuksić (46. Džinić), Milovanović, M.Petrović

Trener: Vladimir Janjić

Podrinje: Lazić, Tešić, Ristić, Tanacković (od 55. Stevanović), Novaković, G. Aćimović, Lukić, Janković, I. Aćimović  (od 46. Krstić), D.Aćimović, N. Aćimović
Trener: Nedeljko Jović

Igrač utakmice: Gligor Aćimović (Podrinje)

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan