Pobjednički ples Tanga u Trebinju

Futsaleri Tanga slavili su večeras u Trebinju veliku pobjedu protiv Leotara 3:0 u meču osmog kola Premijer lige BiH u futsalu

Leotar je otvorio utakmicu sa nekoliko šuteva, a onda im je uslijedio hladan tuš. Stefan Jokić je pogodio za 1:0 na asistenciju Amera Hadžića. Bila je ovo jedna borbena utakmica, prepuna ritma, a obje ekipe su stremile ka protivničkom golu pokušavajući da postignu golove. Tangu je to ponovo pošlo za rukom u 15. minutu. Slobodan Elez je prošao po strani, pronašao Srđana Miloševića koji postiže svoj prvi gol na meču i dovodi goste u prednost od 2:0.

Odmah po postignutom golu Tango ulazi i u probleme sa prekršajima. Imao je velike primjedbe Mirko Čampara, trener Tanga, na suđenje Danijela Mijatovića iz Bijeljine, ali Leotar u posljednjim minutama nije uspio da stigne do šestog prekršaja i tako proba ugroziti i večeras odličnog Adnana Delihasanovića. Ipak, imali su oni dvije sjajne šanse do odlaska na pauzu, ali je obje odbranio Adnan Delihasanović. Na drugoj strani Ognjen Erić ima kontru u posljednjim sekundama prvog dijela, ali njegov šut odlazi pored gola Srđana Sulavera, veterana na golu Trebinjaca.

U nastavku i dalje utakmica puna ritma. Tango je djelovao nekako svježije, a vođen odlično od strane Mirka Čampare, držao je teško stečenih 0:2. U 28. minutu Tango promašuje priliku da praktično riješi sve dileme oko pobjednika. Dragan Bjelica je sam povukao loptu, ali njegov šut nogom sjajno brani Sulaver. Uzvraća odmah i Leotar šutevima sa distance, a zatim pogađa i dvije stative. Lopta nije htjela u gol. Sulaver je nakon toga spriječio još jednu sjajnu šansu. Istrčao je on daleko u polje, i klizećim startom izbacio loptu ispred Jokića koji se spremao da krene 1 na 1 sa njim.

U 33. minutu Leotar baca sve karte u napad. Vadi golmana i uvodi "višak" u polju. Umalo to da im odmah urodi plodom. Napravili su sjajnu akciju, ostavili Čečura samog pred Delihasanovićem, ali golman Tanga još jednom sjajno brani taj šut. Praktično, sve je bilo rješeno u 36. minutu. Slobodan Elez je krenuo u kontru, Predrag Šešelj ga zaustavio prekršajem, i to je bio drugi žuti karton za prvotimca domaćih. Odmah su to kaznili gosti. Akcija kao za drugi gol. Slobodan Elez je pronašao Srđana Miloševića koji svojim drugim golom pogađa za 2:0.

Ovo je prva gostujuća pobjeda za Tango, i četvrta ukupno u sezoni, dok je Leotar ostao na sedam osvojenih bodova.

KMF LEOTAR - KMF TANGO 0:3 (0:2)