Juniori Borca u velikoj prednosti pred revanš

Srđan Eskić načeo mrežu Foto/Borac-sport

Juniori banjalučkog Borca savladali su u Sarajevu danas Bosnu Union sa 3:2 u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine za juniore.

Gosti su već u 9. minutu imali dva gola viška. Pogađali su u 8.minutu Srđan Eskić i nepunu minutu kasnije Jovan Dubravac.

Bosna u 37. minutu promašuje penal. Nije ga uspio realizovati Sanin Mulić, a onda Borac u 62. minutu preko Nemanje Burgića stiže i do trećeg gola.

Opustili su se malo gosti u finišu, pa domaći preko Damira Kuzeka u 74. i Salema Ogreševića duboko u sudijskoj nadoknadi ostavljaju sebi kakvu takvu nadu za plasman u polufinale.

BOSNA UNION - BORAC 2:3 (0:2)
Pomoćni stadion Koševo II
Gledalaca: 60
Sudija: Darko Obradović (Stolac)
Strijelci: 0:1 Eskić 8, 0:2 Dubravac 9, 0:3 Burgić 62, 1:3 Kuzek 74, 2:3 Ogrešević 90+4
Žuti kartoni: -

Bosna Union: Pašić, Spahija, Osmanković, Ogrešević, Džindo (od 72. Kravić), Mulić (od 62. Mujezin), Gorušanović (od 62. Garaplija), Omeragić, Kuzek (od 84. Musić), Sadović (od 81. Kolak), Sijerčić  Trener: Aldin Kametović

Borac: Bajić, Dubravac, Javorac, Jagodić, Burgić (od 81. Vuković), Bamburać (od 46. Vukobratović), Žarić (od 54. Stojičić), Nenad, Banović, Martić (od 55. Ožegović), Eskić (od 84. Grahovac)  Trener: Zoran Dragišić

Radnik 1 : 1 Sloboda
Željezničar 1 : 0 Sarajevo
Zrinjski 2 : 0 Velež
Krupa 0 : 0 Mladost
Čelik 0 : 2 Borac
GOŠK 1 : 3 Vitez