KMF Tango u odličnom meču poražen od MNK Centar

Futsaleri Centra savladali su večeras u svojoj dvorani KMF Tango u meču 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine sa 4:3.

Bio je ovo jedan sjajan futsal meč, koji je donio mnogo uzbuđenja, prilika, sjajnih odbrana obojice golmana i na kraju zasluženui pobjedu domaće ekipe golom Amela Handžića udarcem sa 10 metara u 39. minutu utakmice, mada i da je Tango uspio smoći snage da slavi u ovom meču ne bi to bilo nimalo nezasluženo

Uvodne minute prošle su bez mnogo prilika na obje strane, ali je sudijski par iz Mostar, Vedran Marčinko-Dalibor Mavrak, nametnuo blag kriterij kod dosuđivanja prekršaja pa Centar u 5. minutu već ima pet faulova, a Tango četiri.

Prvu pravu šansu Centar pretvara u gol. Bilal Jelić se u osmoj minuti našao pred Delihasanovićem i vrhom kopačke pogodio za 1:0.

Dvije minute kasnije Tango se vraća u susret. Lijepu akciju su izveli Stefan Jokić i Srđan Milošević, a ovaj drugi pogađa za 1:1 i vraća egal u ovaj duel.

Tango je nakon tog gola dva puta zaprijetio. Oba puta šuteve je probao Ognjen Erić, ali oba puta Fadil Seferović uspjeva da odbrani te udarce. Erić je u 12. minutu imao i priliku da sa kaznenog udarca pogodi. Dosuđen je šesti prekršaj Centru, a šut Erića još jednom brani Fadil Seferović.

Veliku priliku Centar za vođstvo propušta u 15. minutu. Šesti prekršaj dobio je i Tango, a priliku za gol Nijaz Mulahmetović. Šutirao je, a Adnan Delihasanović pokazao da je i on večeras raspoložen.

Sjajnu priliku nepunu minutu kasnije propušta i Anel Radmilović. Probao je on da gađa suprotni ugao Delihasanovićevog gola, ali čuvar mreže Tanga lijepom paradom spriječava pogodak bivšeg saigrača.

U 17. minutu Tango dolazi do vođstva. Kontru su izveli Debelnogić i Šarović, razmijenili pasove, a Nikola Šarović lako realizovao tu situaciju i po drugi put zatresao mrežu Seferovićevog gola. Umalo da Centar u istoj minuti stigne i do još jednog gola. Stefan Jokić je sa devet metara šutirao, a Seferović nogom intervenisao, a onda domaći stižu do poravnanja.

Bio je to sedmi prekršaj Tanga, a Alen Muminović je pogodio za 2:2. Nije ni tu bio kraj prvog poluvremena. Dosudile su mostarske sudije i Centru sedmi prekršaj, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Stefan Jokić za vođstvo Tanga na poluvremenu 2:3.

I drugo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja. Centar do poravnanja stiže u 25. minutu. Izvršili su domaći pritisak na goste, a bivši fudbaleri Tanga, Bilal Jelić i Emir Sipović izveli akciju koji trese mrežu svoga bivšeg kluba.

Nakon tog gola nastavlja se bolja igra domaćina, a dvije ogromne prilike Centar ne uspjeva da realizuje u 34. i 35. minutu. Oba puta glavna uloga pripala je Anelu Radmiloviću. Prvo je presjekao napad Tanga, i pogriješio u odsudnom momentu u predaji lopte, a zatim mu je Adnan Delihasanović odbranio zicer.

I onda u finišu Centar uspjeva da postigne gol vrijedan prolaza u 1/4 finale Kupa BiH. Stefan Jokić je izgubio loptu na sredini terena, i zatim napravio faul kako bi pokušao spriječiti najgore. Dobio je drugi žuti karton, a budući da je to bio šesti prekršaj Amel Handžić je dobio priliku da pogodi sa deset metara, što je on i uradio u 39. minutu, i tako donio prolaz Centru.

No, zadnju riječ imao je Tango. Sjajnu priliku na trideset sekundi do kraja promašio je Dejan Debelnogić. Lopta je otišla pored stative Centrovog gola, te tako aktuelni doosvajač Kupa BiH u jednom sjajnom meču, zasluženo, ide u narednu rundu.

MNK CENTAR - KMF TANGO 4:3 (2:3)
Dvorana Ramiz Salčin, Sarajevo
Gledalaca: 100
Sudije: Vedran Marčinko i Dalibor Mavrak (oba Mostar)
Strijelci: 1:0 Jelić 8, 1:1 Milošević 10, 1:2 Šarović 17, 2:2 Muminović 19 (10m), 2:3 Jokić 19 (10m), 3:3 Sipović 25, 4:3 Handžić 39 (10m)
Žuti kartoni: Radmilović, Sipović (Centar), Milošević, Šarović (Tango)
Crveni karton: Stefan Jokić (Tango) 39

Centar: Seferović, Sipović, Radmilović, Mulahmetović, Handžić, Balaš, Alić, Muminović, Jusić, Šahmanija, El.Bukva, Mršo, Jelić, Tahirović

Tango: Delihasanović, Hadžić, Jokić, Milošević, Erić, Curović, Kuljanin, Šarović, Bjelica, Elez, Debelnogić

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango