Pobjeda Španije u zadnjim minutima nad Srbijom

Fudbalerke Srbije poražene su danas na stadionu Voždovca od Španije sa 1:2 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Četvrtfinalista zadnjeg Evropskog prvenstva bio je veliki favorit u ovom duelu, ali su srpske fudbalerke pružile sjajan otpor. Povele su gošće golom Hermose u 13. minute, a domaća ekipa je igrala disciplinovano i pružila odličan otpor protivniku. Nagrada za pruženu igru stigla je u 78. minute kada je Damjanović izjednačila na 1:1, ali je Gviljaro rastužila domaće navijače golom u sudijskoj nadoknadi.

Španija sada iz dvije utakmice ima maksimalan učinak od šest bodova, dok Srbija iz četiri duela ima tri boda.

SRBIJA:Kostić, Oršoja (od 46. Đorđević), Slović, Damjanović, Krstić (od 69. Frajtović), Čubrilo (od 62. Filipović), Blagojević, Mijatović, Radojičić, Ivanović, Poljak.
ŠPANIJA: Panjos, Torehon, Paredes, Andres, Kvahabi, Sampedro, Gviljaro, Putelas, Koredera (od 67. Garsija), Hermoso, Latore (od 76. Virdžinija).