Spuštena zavjesa na jesenji dio šampionata

Utakmicama 16. kola Prve lige Republike Srpske zaključen je jesenji dio šampionata.

Većih promjena na tabeli nije bilo. Vodeće ekipe, Rudar, Zvijezda 09, i Drina slavili su pobjede, dok je Slavija u posljednjim trenutcima primila pogodak u Doboju te završila 1:1.

Rudar nije imao nikakvih problema sa Kozarom na Gradskom stadionu u Prijedoru. Slavili su pobjedu 6:1 i tako na najbolji način zaključili jesenji dio šampionata, onako kako su radili i čitave jeseni. Dva gola je dao Ognjen Jaćimović, a po jednom su se u strijelce upisali Nemanja Pekija, Stefan Gavranović, Aleksandar Vojinović i Draško Lolić. Jedini gol za Kozaru postigao je ponovo Momir Zečević.

Sa druge strane Zvijezda 09 je imala ogromnih problema u komšijskom derbiju protiv Podrinja, pa je do pobjede stigla tek u 88. minutu i to sa bijele tačke. Siguran realizator penala bio je Delimir Bajić, te je tako jedva ekipa iz Etno sela ostala u korak za Rudarom iz Prijedora. Vodili su oni dva puta, preko Krajišnika i Mahmutovića, ali se Podrinje dva puta vraćalo golovima Beširovića i Vujića. No, od penala nisu mogli da se odbrane, te su poraženi u utakmici u kojoj je Velimir Drinić podijelio čak 11 kartona, od toga sedam gostima iz Janje.

Drina je nastavila svoj fenomenalni niz i ubjedljivom pobjedom protiv Tekstilca u derbiju kola. Četvrtoplasirani tim iz Dervente je savladan u Zvorniku sa 3:0 golovima Miroslava Dukića, Vladimira Molerovića i Slađana Stupara. Ovom pobjedom Drina odlazi na zimski raspust sa serijom od čak petnaest utakmica bez poraza u nizu, odnosno poraz su doživjeli samo u prvom kolu protiv Zvijezde 09.

Znatno desetkovana Slavija, bez nekoliko standardnih igrača iz prvih 11, jer su četiri igrača zaradila treći žuti karton u prošlom meču, otišla je na jedno rasterećeno gostovanje u Doboju. Poveli su "Sokolovi" golom Dina Haskovića u 67. minutu utakmice, ali je bod Dobojlijama donio Borislav Lukić u 83. minutu. Slavija tako još jedno gostovanje ostaje neporažena, i bez dosta prvotimaca, dok tu situaciju nije uspjela iskoristiti dobojska Sloga i napraviti tri koraka naprijed u borbi za opstanak.

U komšijskom derbiju Sloboda je sa 2:1 savladala Željezničar. Mrkonjićani su poveli golom Aleksandra Malbašića, a zatim je Bojan Sladojević duplirao prednost, dok je tek u finišu veteran Branislav Krunić postavio konačnih 2:1. Ovom pobjedom Sloboda je, uz kiks Podrinja, povećala svoje šanse da se na kraju nađe u prvih šest, dok Banjalučani sada gotovo izvjesno idu u Ligu za opstanak.

Derbi začelja u Foči donio je pobjedu Fočaka. Sutjeska je sa minimalnih 1:0 savladala Napredak iz Donjeg Šepka, a čovjek odluke i strijelac vrlo bitnog gola bio je Dejan Rašević u 63. minutu.

Rudar Prijedor - Kozara Gradiška 6:1
Zvijezda 09 - Podrinje Janja 3:2
Drina Zvornik - Tekstilac Kort 3:0
Sloga Doboj - Slavija 1:1
Sloboda Mrkonjić Grad - Željezničar Sport tim 2:1
Sutjeska - Napredak Donji Šepak 1:0