Srpski derbi bez pobjednika

SLOGA – DERVENTA 22:22 (9:11)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 600. Sudije: Ivan Džolić i Ivan Šarac (Ljubuški). Delegat: Samir Suljević (Sarajevo). Sedmerci: Sloga 3(3), Derventa 5(3). Isključenja: Sloga 4, Derventa 4.minuta.

SLOGA: Bogdanović (8 odbrana, sedmerac), Pejić 2, Lazić, Simić, Tulendić 4, Petrušić, Maksimović, Ivanović 5(2), Pavlov 4, Uljarević, Gavrić, Trifunović, Mišanović 7, Milojević, Sauka, Đ.Bosić (odbrana, sedmerac). Trener: Danko Panić.

DERVENTA: Škrga, Draganić 1, Sibinčić 1, Šijaković 3(2), Lukić, Zemunović 6(1), Milinković, Marković 1, Dragičević, Stojić, Stanković, Ivanović 1, Vidaković, Starčević (8 odbrana), Martinović 3, Zekić 6. Trener: Zoran Dokić.

Igrač utakmice: Branko Mišanović (Sloga)

U fantastičnoj atmosferi i veoma uzbudljivoj utakmici Sloga i Derventa odigrali su neriješeno 22:22. Sloga ovim remijem nije uspjela da ovjeri tri boda osvojena u prethodnom kolu na gostovanju u Goraždu. Dobojlije u narednom periodu do kraja jesenjeg dijela prvenstva očekuju sami derbiji.

Sloga je na startu povela 1:0. Ali onda slijedi serija gostiju 4:0 koju je predvodio Dobojlija u redovima Dervente Vukašin Zekić koji je u tom periodu postigao tri gola za vođstvo svog tima 1:4. Trenerski tandem domaćih Panić-Stevanović bio je primoran da već u ranoj fazi zatraži tajm aut. To je urodilo plodom pa domaći golovima Pejića i Mišanovića smanjuju zaostatak na minus jedan (3:4). Dervenćani su vođstvo održavali i na odmor su otišli sa dva gola prednosti 9:11.

U nastavku izabranici Zorana Dokića održavali su dva gola prednosti sve do 49.minuta. Tada je u ovoj utakmici odlični Branko Mišanović sa  svoja dva gola donjeo izjednačenje 18:18. A onda u 56.minutu Sloga preko Tulendića i Pavlova poslije dugo vremena prelazi u vođstvo 20:19. U tim trenucima šut sa sedam metara Šijakoviću odbranio je Đorđe Bosić. Minut i po prije kraja Sloga je došla do dva gola prednosti 22:20. U tim trenucima prava drama na terenu, domaći nisu uspjeli da sačuvaju vođstvo. Prvo je Zemunović smanjio na 22:21. Zatim Sloga je krenula u napad minut prije kraja, ali tridesetak sekundi prije posljednjeg zvuka sirene gube loptu koju u pogodak za izjednačenje pretvara Vukašin Zekić 22:22. U preostalom vremenu do kraja Sloga nije uspjela da dođe do pobjede.

Mora se  reći da je remi na kraju najpravedniji ishod, iako ostaje žal za pobjedom domaćih. Sloga u narednom kolu gostuje u Banja Luci gdje igra još jedan srpski derbi protiv domaćeg Borca.

Najefikasniji u dobojskom sastavu bili su Branko Mišanović sa 7, te novajlija Miljan Ivanović sa pet golova. Kod gostiju Vukašin Zekić i Goran Zemunović postigli su po šest golova

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde
Borac M:TEL 35 : 32 Derventa