Srbija stotkom ispratila Gruzijce iz Beograda

Foto/ Twitter

Košarkaši Srbija savladali su u Beogradu selekciju Gruzije sa 105:87 u 2.kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine.

Poslije pobjede nad Austrijom tim Aleksandra Đorđevića ostvario je pobjedu i protiv Gruzije.Gosti su bolje otvorili meč i predvođeni Diksonom su vodili tokom cijele prve četvrtine, ali trojkom Đokovića domaćin stiže do izjednačenja.

U nastavku Raduljica je bio precizan sa linije penala i donio +7 svojoj ekipi, a protivnik nije prva četiri minuta nije pogodio. Tada Dikson veže dvije trojke i do poluvremena se igralo koš za koš. U trećem periodu nastavilo se u istom ritmu, da bi Simonović i Mačvan sa po dvije trojke stvorili dvocifrenu prednost.

U zadnjih deset minuta razlika je išla i do 20 poena, a na kraju se istakao Peno i "orlovi" su lagano priveli meč kraju. Prve poene u dresu Srbije postigao je Vanja Marinković, a najefikasniji je bio Miroslav Raduljica sa 28 poena. Pratio ga je Milan Mačvan sa 18, te Stefan Peno sa 17.