Partizan slavio na krovu

Fudbaleri „Partizana“ savladali su na gostovanju ekipu „Voždovca“ sa 0:1 golom Zorana Tošića.

Poslije remija sa „Spartakom“ iz Subotice, tim Miroslava Đukića ostvario je trijumf u 19. kolu Superlige Srbije. Odlučujući trenutak na „krovu“ dogodio se u 26. minutu kada sa nekih 15m pogodio mrežu protivnika. Ubrzo je ofsajda poništen gol Tavambe, a već u sledećem napadu Georgijević je propustio veliku priliku za domaćina. Deset minuta prije kraja golman „Voždovca“ je skrivio penal nad Tavambom, sudija je pokazao na bijelu tačku. Popović ispravio svoju grešku i odbranio penal Jevtoviću. Pet minuta kasnije domaćin ostaje sa igračem manje, jer je Pavlović dobio direktan crveni karton nakon rasprave sa sudijom.

„Partizan“ sada ima 46 bodova, a prvoplasirana „Crvena zvezda“ 49 i meč manje.