Šabanadžović Željezničaru donio veliku prednost pred revanš na Grbavici

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine Željezničar je na Pecari pobijedio Široki Brijeg rezultatom 1:0 i tako stekao veliku prednost pred revanš na Grbavici koji je na programu sljedeće srijede.

U prvoj minuti pokušaj Ćorića iskosa sa desne strane nije ugrozio Kjosevskog da bi četiri minute kasnije Široki imao veliku šansu. Marković ubacio sa lijeve strane, Ćorluka vratio u sredinu gdje je bio Wagner, ali nakon karambola lopta završila kod Kjosevskog u rukama.

Potom su uslijedile prve varnice na terenu, a zbog guranja na terenu požutili su Stevanović i Menalo. Na sljedeću šansu se čekalo do 26. minute kada je pokušaj Menala završio preko gola gostiju da bi u 40. Barišić odlično tukao iz slobodnjaka, ali pored gola Kjosevskog.

Poslije katastrofalnog početka drugog poluvremena, Plavi su zaprijetili u 62. minuti susreta. Stevanović je sa desne strane vratio loptu u šesnaesterac, Zakarić odlično šutirao, a Zlomislić uz male napore odbranio njegov udarac. Šest minuta kasnije Menalo je pokušao, no golman Plavih je odlično zaustavio njegov udarac.

U 72. minuti susreta Željezničar je imao stopostotnu šansu na utakmici. Stevanović je gurnuo loptu koja je došla do Zeca, a on je bio oči u oči sa Zlomislićem, no mladi čuvar mreže širokobriješkog sastava je fantastično odbranio njegov loš pokušaj.

Širokobriježani su uzvratili tri minute kasnije kada je Menalo iz odlične pozicije šutirao glavom preko gola. U 77. Matić je glavom pokušao, no nije ugrozio Kjosevskog da bi osam minuta kasnije Hajdarević imao odličnu priliku, ali je njegov pokušaj zaustavio golman Širokog Brijega.

Željezničar je poveo u 87. minuti susreta. Saša Kajkut je sjajno prošao po desnoj strani, vratio loptu za Anela Šabanadžovića koji je odličnim udarcem pogodio za pobjedu Želje.

Široki Brijeg-Željezničar 0:1 (Šabanadžović 87')

Široki Brijeg: Zlomislić, Ćorić, Bralić, Barišić, Marković; Matić, Begonja, Lončar, Menalo, Ćorluka, Wagner.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Bogičević, Stanić, Hajdarević, Blagojević, Ramović, Zec, Zakarić, Ubiparip.

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik