Bačka zaustavila Zvezdu

Fudbaleri „Bačke“ i „Crvene zvezde“ remizirali su u Bačkoj Palanci sa 2:2 u 20. kolu Superlige Srbije.

Kiks „crveno bijelih“ u šampionskoj trci sa „Partizanom“ i pred odlučujuću utakmicu u Evropi sa „Kelnom“. Ipak tim Vladana Milojevića bi trebao biti zadovoljan i sa jednim osvojenim bodom, pošto su domaći dvaput stizali do vođstva. Obje ekipe su na početku imale prilike da postignu gol, a to je prva uradila „Bačka“. Mićić je izvukao loptu između Stojkovića i Kahrimana, dodao do Đorića, a ovaj je lobovao golmana i donio vođstvo svojoj ekipi u 27. minuti.

Gosti su pokušavali da izjednače i u tome uspjevaju u 54. minutu preko Boaćija. Ipak u 78. minutu nakon dvije odbrane Kahrimana i loše reakcije odbrane „Crvene zvezde“ Makarić koristi odbijenu loptu i pogađa za 2:1. Do podjele bodova došlo je nakon prekršaja Ilića na Pešićem u šesnaestercu, Boaći je precizan sa bijele tačke i rezultat je 2:2. Do kraja utakmice Milijaš je pogodio prečku i završilo je podjelom bodova.

„Crvena zvezda“ sada ima 53 boda, sedam više od „Partizana“ koji sutra igra protiv „Vojvodine“, dok „Bačka“ zauzima 12. poziciju sa 18 bodova.