Borac upisao novu pobjedu: Beširović spustio roletnu

Rukometaši Borc m:tel, predvođeni odličnim golamnom Armanom Beširevićem, lako su večeras u dvorani „Borik“, u okviru 10. kola Premijer lige BiH, savladali starog rivala, Slogu iz Doboja, 29:21.

Početak susreta obilježili su golmani i loša realizacija u napadu sa obje strane, tako da smo prvi gol vidjeli tek u šestom minutu, kada je precizan bio Mihailo Stošljević. Nakon toga, domaći postižu još dva gola, da bi tek u devetom minutu Beširević prvi put vadio loptu iz mreže, kada ga je savladao Tulendić. I u narednim minutama „crveno-plavi“ su bili bolji rival i uvećavali prednost, koja je u 18. minutu iznosila plus četiri (7:3). Tada se gosti bude, prave seriju 3:0 i dolaze na mininalan zaostatak. To kao da je dalo dodatnu snagu rukometašima Borca m:tel koji do kraja prvog poluvremena „rešetaju“ golmana gostiju i na odmor odlaze sa plus sedam, 15:8.

U istom ritmu domaći su nastavili i u nastavku. U 43. minutu dolaze do čak plus 11, 23:12. Do kraja susreta Dobojlije su uspjeli samo da umanje ovu razliku i kući odu sa minusom od osam pogodaka, 29:21.

Najbolji akter meča bio je već pomenuti čuvar mreže aktuelnih šampiona BiH, Arman Beširević sa 16 odborana, od čega je „skinuo“ i jedan sedmerac. Pet minuta prije kraja, zamijenio ga je Subotić, koji je, takođe, zabilježio nekoliko uspješnih intervencija. Najefikasniji u redovima „crveno-plavih“, bio je Miloš Nježić sa pet pogodaka.

I ovaj susret domaći su odigrali u oslabljenom sastavu bez, od ranije povrijeđenih, Bezbradice i Komnenovića, dok se Marić vratio na teren nakon povrede. U timu je bio i Bojan Ljubišić, koji je nekoliko prethodnih utakmica takođe propustio zbog povrede, ali nije bilo potrebe da staje među stative, jer su ga mlađi golmani odlično zamijenili.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju u Sarajevu, protiv Bosne.

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde
Borac M:TEL 35 : 32 Derventa