Sarajlije iz Mrkonjića kući pjevajući

MRKONjIĆ GRAD-Košarkaši Bosne, u 7.kolu Lige 10 u Mrkonjić Gradu pobjedili su Mladost 78:77.Gostima je to peta pobjeda, a Mladosti peti poraz.Novim porazom košarkaši Mladosti došli su u nezavidnu situaciju i predstoji im borba za ostanak u ligi.

U završnici meča viđena je prava drama na parketu.Mladost je pet minuta prije kraja imala prednost od 12 poena(69:57).Međutim, gosti trojkama raspoloženog Brandforda i Kneževića dovode meč u neizvjesnost.

Draško Knežević 60 sekundi prije kraja Bosnu dovodi u vodstvo 78:77.Košarkaši Mladosti jedanest sekindi prije kraja imali su napad za pobjedu.Međutim, spetljali su se i nisu poentirali, pa su Sarajlije otputovale kući pjevajuć.

Košarkaši Mlaodsti očajno su otvrili utamkici, po su gosti polovinom prve četvrtnine vodili 16:4.U druoj četvrtnini nešto bolj igra Mladsoti, koji taj period igre reješavaju u svoju korist 23:21.U trećoj četvrnini sjajna igra izabranika Gorana Sladojevića , koji su četvrtinu dobili 23:11.

Porazu Mladosti kumovala je teža povreda plejmejkera Dumića i Milovanović, a zbog povrede članka nije igrao Aleksić.

Treneru Mladosti Goran Sladojević teško je pao poraz.

-Povreda Dumića, Milovovića i neigranje Vladimira Alksića zbog povred članaka su uticali da imamo porblema sa rosterom u igri.Nismo imali sreće, jer već tri utakmice gubimo sa penom razlike u završnici.Sudijski kriteriji odličan- rekao je vidno razočaran Sladojević.

Trener gostiju Aleksandar Damjanović prezadovoljan je pobjedom svoje ekipe.

-U završnici meča viđena je prava drama na paraketu.Imali smo više sreće i strpljenja da stignemo do pobjede.Čestitam Mladosti na odličnoj igri, svojim momcima na velikoj borbi i zasluženoj pobjedi- rekao je Damajanović.

U domaćem sastavu Sreten Knežević postigao je 30, dok je kod gostiju Kori Brandford postigao 21 poen.

O suđenju ni riječi, sve su kazali zviždci domaćih navijači po završetku meča.