XS
SM
MD
LG
4:1
5:0
4:2
0:2
0:0
22.08
17:30
25.08
17:00
25.08
17:00
25.08
17:00
25.08
17:00

Napoli ispao iz Lige šampiona

Poslednje kolo fudbalske Lige šampiona, posle kog su poznati svi učesnici osmine finala, večeras nije donelo mnogo iznenađenja.

Liverpul je ubedljivo sa 7:0 pobedio Spartak na svom stadionu i završio kao prvi u Grupi E.

Iza Liverpula je Sevilja, koja je igrala 1:1 u gostima sa Mariborom, i igraće u narednoj fazi, dok će Spartak takmičenje nastaviti u Ligi Evropa.

Mančester siti je poražen u Ukrajini od Šahtjora, ali će kao prvi u grupiproći dalje, iza kluba iz Donjecka. Fejenord je sa 2:1 pobedio Napoli, ali je italijanski klub zauzeo treće mesto.

Porto je u poslednjem kolu izborio plasman u osminu finala Lige šampiona, pobedom sa 5:2 nad Monakom.

Portugalski klub je drugi u Grupi G, iza Bešiktaša, koji je sa 2:1 bio bolji od Lajpciga, koji je treći i igraće Ligu Evropa.

Totenhem i Real su ranije obezbedili plasman i ostvarili su pobede u poslednjem kolu.

Drugoplasirani Real je pobedio Borusiju Dortmund sa 3:2, dok je Totenhem sa 3:0 savladao APOEL.

Plasman su ostvarili: Mančester junajted, Bazel, PSŽ, Bajern, Roma, Čelsi, Barselona, Juventus, Liverpul, Sevilja, Mančester siti, Šahtjor, Bešiktaš, Porto, Totenhem i Real. Žreb za osminu finala će se obaviti u ponedeljak,piše Sportski žurnal.

Semafor 6. kola Lige šampiona:

A grupa:

Mančester Junajted – CSKA 2:1 (Lukaku 65, Rašford 66 - Džagoev 45+1)

Benfika – Bazel 0:2 (Eljunusi 5, Oberlin 65)

Tabela: Mančester Junajted 15, Bazel 12, CSKA Moskva 9, Benfika 0.

B grupa:

Seltik – Anderleht 0:1 (Šimunović 62. autogol)

Bajern – PSŽ 3:1 (Levandovski 8, Toliso 37, 69 - Mbape 50)

Tabela: PSŽ 15, Bajern 15, Seltik 3, Anderleht 3.

C grupa:

Roma – Karabag 1:0 (Peroti 54)

Čelzi – Atletiko Madrid 1:1 (Savić 75. autogol - Nigez 56)

Tabela: Roma 11, Čelzi 11, Atletiko Madrid 7, Karabag 2.

D grupa:

Barselona – Sporting 2:0 (Alkaser 59, Matije 90+1)

Olimpijakos – Juventus 0:2 (Kvadrado 15, Bernardeski 89)

Tabela: Barselona 14, Juventus 11, Sporting 7, Olimpijakos 1.

E grupa:

Liverpul – Spartak Moskva 7:0 (Koutinjo 4. jedanaesterac 15, 50, Firmino 19, Mane 47, 76, Salah 86)

Maribor – Sevilja 1:1 (Tavareš 10 - Ganso 75)

Tabela: Liverpul 12, Sevilja 9, Spartak Moskva 6, Maribor 2.

F grupa:

Fejnord – Napoli 2:1 (Jorgensen 33, Sent Juste 90+1 - Zelinski 2)

Šahtjor – Mančester Siti 2:1 (Berbar 26, Ismaili 32 - Aguero 90+2. jedanaesterac)

Tabela: Mančester Siti 15, Šahtjor 12, Napoli 6, Fejnord 3.

G grupa:

Lajpcig – Bešiktaš 1:2 (Keita 87 - Negredo 10. jedanaesterac, Taliska 90)

Porto – Monako 5:2 (Abubakar 9, 33, Brahimi 45, Teljes 65, Soareš 88 - Glik 61. jedanaesterac, Falkao 78)

Tabela: Bešiktaš 14, Porto 10, Lajpcig 7, Monako 2.

H grupa:

Totenhem – APOEL 3:0 (LJorente 20, Hjung-min 37, Nkoudu 80)

Real Madrid – Borusija Dortmund 3:2 (Majoral 8, Ronaldo 12, Lukas 81 - Obamejang 43, 49)

Tabela: Totenhem 16, Real Madrid 13, Borusija Dortmund 2, APOEL 2.

FOTO: UEFA