Jedinstvo poraženo u Kaknju

Odbojkaši Kaknja su upisali i treću pobjedu u samo sedam dana.

Nakon što su na gostovanju savladali ekipe Maglića i lidera Mladosti, izabranici Almira Aganovića su u desetom kolu odbojkaške Premijer lige lagano upisali nova tri boda savladavši brčansko Jedinstvo.

Prvi set je bez većih problema pripao domaćim odbojkašima koji su slavili rezultatom 25:20. U drugom setu Kakanjci na tehnički tajmaut odlaze sa četiri poena prednosti (12:8), a svoju dominaciju su pokazali u nastavku seta budući da su slavili 25:14.

Treći set gosti su sjajno otvborili i poveli sa 4:0. Nakon toga Almir Aganović poziva timeout i Kakanjci su ubrzo preokrenuli rezultat u svoju korist (5:4), pa su na tehnički timeout otišli sa tri poena prednosti (12:9). Aganović je u nastavku seta priliku za igru pružio mladim kakanjskim nadama, a mladi igrači Kaknja su iskoristili ukazanu priliku i na kraju slavili rezultatom 25:23 za konačnih 3:0 u setovima i velika tri boda.

Nakon 10 kola Kakanjci zauzimaju drugu poziciju sa 24 osvojena boda, a u narednom kolu gostuju neugodnoj ekipi Gacka.

OK KAKANJ 78 – OK JEDINSTVO 3:0 (25:20, 25:14, 25:23)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 120

Sudije: Ilić-Begović

KAKANJ 78: Čobo, Begić, Pinjić, Krivokapa, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: A. Aganović

JEDINSTVO: Mandić, Plavšić, Ivanović, Pejić, Janković, Đurić, Marković, Kovandžić, Dominković, Šormaz, Balač. Trener: N.Karamustafić