Rukometašice Srbije savladale Koreju i ovjerile prvo mjesto

Rukometašice Srbije savladale su večeras Južnu Koreju na Svjetskom prvenstvu 33:28, i time su stigle do prvog mjesta u svojoj grupi.

Korejanske rukometašice su bolje počele meč i povele su sa 4:1, no tim Ljubomira Obradovića brzo stiže do izjednačenja, a zatim u 12. minutu i do prvog vođstva (7:5). Ipak protivnice uzvraćaju serijom 4:0, da bi kasnije igralo gol za gol. Pred sami kraj poluvremena Srbija pravi seriju 3:0, stiže do vođstva i na odmor se odlazi sa rezultatom 15:14.

Srpske rukometašice su održavale stečenu prednost i u jednom trenutku su otišle na +3. Azijke se nisu predavale i sredinom poluvremena stižu do izjednačenja.

Ipak Srbija nije dozvolila preokret kao u prethodnim mečevima, preuzela je kontrolu u igri i na kraju stigla do pobjede za prvo mjesto u grupi.

U osmini finala Svjetskog prvenstva Srbija će igrati protiv Crne Gore.