Ubjedljiv poraz Tanga u komšijskom derbiju

Futsaleri Željezničara savladali su večeras u komšijskom derbiju KMF Tango sa 8:3 u Istočnom Sarajevu.

Odigrao je tim sa Grbavice odlično ovaj duel, pauza im je itekako godila, te su poslije pobjede protiv Zrinjskog vezali i drugi uzastopni trijumf u ligi, a sa druge strane Tango je odigrao vjerovatno najlošiju utakmicu ove sezone, na šta je vjerovatno pomalo uticalo I odusustvo dva vrlo bitna igrača Jokića i Šarovića.

Bolje je u ovaj duel 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ušla ekipa Željezničara, i to su iskoristili već u 3. minutu kada je Anes Džafo  izašao sam na Delihasanovića i pogodio za 0:1.

Nisu gosti uspjeli ni da proslave pogodak kako treba, a već je stiglo izjednačenje. Amer Hadžić je iskoristio neopreznost gostujuće odbrane, izmakao loptu ispred nekadašnjeg saigrača, Sedina Šahmana, I onda pogodio nebranjenu mrežu.

Imao je Željezničar bolje prilike u prvom poluvremenu, međutim i Tango je prijetio, pa Ognjen Erić pogađa stativu gostujućeg gola. Nove golove u ovom duelu za Željezničar postiže Mirza Selimović. Igrala se 10. minuta kada je doveo tim sa Grbavice do nove prednosti, a onda dvije minute kasnije postiže i drugi pogodak za vođstvo 3:1.

Diktirao je Željezničar tempo ove utakmice, a potpnog debakla domaće u prvom poluvremenu spasao je I večeras odlični Adnan Delihasanović koji dva puta sjajno brani zicere gostujućim futsalerima.

Što nisu uspjeli oni jeste Amer Hadžić. Po drugi put u ovom duelu upisao se u strijelce. Nakon tog gola Tango je malo više prijetio, no osim jedne pogođene stative nisu uspjeli više da priprijete gostujućem golu.

Trend iz finiša prvog dijela Tango je nastavio I početkom drugog dijela, pa u prve tri minute imaju tri vrlo dobro izgrađene akcije za postizanje pogotka, ali ne i pogodak.

I kada to nisu iskoristili, stigla je kazna. Strpljivo je Željezničar odigrao i dočekao svoje šanse u 25. minutu. Prvo je Željezničar izveo brzu kontru, Gekić je izašao sam na Delihasanovića i bocnuo loptu preko njega za 4:2, a odmah u sljedećem napadu I Mirza Selimović ostaje zaboravljen od domaće odbrane i pogađa za 5:2.

Nije uspio Tango nakon tih golova da se vrati u susret, a onda su u 33. minutu gosti postigli i šesti pogodak. Strijelac je bio Salčin. Bio je taj pogodak okidač da Tango krene sa ‘’viškom’’, no i u takvoj igri se vidjelo koliko domaćoj ekipi ništa ne polazi za nogom, pa primaju i sedmi pogodak preko Anesa Džafa. Sve što su gosti uspjeli do kraja bio je jedan pogodak kapitena Dragana Ikonića nakon što je dosuđen indirekt, dok su gosti preko Kenana Arnautović postigli i osmi pogodak.

Nakon ove utakmice Željezničar dolazi do devetog boda u sezoni, dok Tango ostaje na 12.

KMF TANGO – MNK ŽELJEZNIČAR  3:8 (2:3)
Dvorana OŠ Aleksa Šantić
Gledalaca: 50
Sudije: Zoran Sofrenić (Bijeljina) I Romeo Primorac (Ljubuški)
Strijelci: 0:1 Džafo 3, 1:1 Hadžić 3, 1:2 Selimović 10, 1:3 Selimović 12, 2:3 Hadžić 17, 2:4 Gekić 25, 2:5 Gekić 25, 2:6 Salčin 33, 2:7 Džafo 35, 3:7 Ikonić 36, 3:8 Arnautović 40
Žuti kartoni:Bjelica, Elez (Tango), Džafo, Ajanović, Arnautović (Željezničar)

Tango: Delihasanović,Hadžić, Milošević, Ikonić, Erić, Šehovac, Curović, Kuljanin, Otović, Kenjić, Bjelica, Elez, Debelnogić  Trener: Mirko Čampara

Željezničar: Šahman, Salčin, Džafo, Ajanović, Hodžić, Demirović, Selimović, Karić, Zahirović, Arnautović, Kapetanović, Gekić, Lokvančić  Trener: Haris Rokša

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići