Krupa uzela bod kod Mladosti

Mladost i Krupa odigrali su 1:1 danas u Doboj Kaknju.

Ekipa dobojske Mladosti je imala terensku inicijativu u prvih 45. minuta i kreirala je dvije izgledne prilike. U oba narvata je prijetio Filip Arežina golu Fejzića. Prvi put već na otvaranju susreta u šestoj minuti kada je sa ivice šesnaesterca šutirao pored desne stative Fejzića, a drugi put iz slobodnog udarca sa 20 metara u 43. minuti kada je sjajno šutirao, ali golman Krupe fantastično interveniše i spašava svoj gol.

Na drugoj strani jedinu priliku u prvih 45 minuta u gostujućem sastavu je imao Milanović u 43. minuti, ali je njegov udarac sa 15 metara odbranio Velić.

Početkom drugog poluvremena Velić je zbog povrede morao napustiti teren, a na gol je stao rezervista Bukvić. Gosti su prvi zaprijetili u drugom dijelu susreta preko Milanovića u 65. minuti koji je neometan šutirao sa pet metara, ali pored gola. Samo dvije minute kasnije autogol.

Metalsi je pogodio vlastitu mrežu za vodstvo Krupe od 0:1. Domaći su došli do poravnanja u 85. minuti susreta. Nakon gužve u šesnaestercu lopta se odbija do Mišića koji silovitim prizemnim udarcem matira Fejzića za 1:1.Do kraja susreta Mlaodst je svim silama pokušavala doći do pobjede, ali rezultat se nije mijenjao.

MLADOST – KRUPA 1:1 (0:0)

Stadion: MGM Farm Arena. Gledalaca: 300

Sudije: Vladimir Bjelica (I.Sarajevo), Senad Ibrišimbegović (Travnik), Jure Musa (Čitluk), Admir Šehović (Sarajevo).

Strijelci: 67' Abdelaziz Metalsi (autogol) 0:1, 85' Darko Mišić 1:1

MLADOST: Velić, Mišić, Benović, Regoje, Metalsi, Čomor, Šećerović, Arežina, Dilaver, Aganspahić, Lazić. Trener: Bakir Šerbo.

KRUPA: Fdomaći su došli do poravnanja u 84. minuti susejzić, Makitan, Jašarević, Vukotić, Milutinović, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Marjanović, Fajić. Trener: Slobodan Starčević.