Željezničar poslije velikog preokreta bolji od Radnika

U posljednjem kolu jesenjeg dijela Premijer lige BiH Željezničar je u fantastičnoj utakmici poslije velikog preokreta pobijedio bijeljinski Radnik rezultatom 3:2.

Bijeljinci su imali prednost od 2:0 nakon prvih 45 minuta, no Plavi su u nastavku dodali gas i fantastičnom igrom preokrenuli rezultat i došli do velike pobjede sa kojom su na zimsku pauzu otišli kao lideri Premijer lige. Željezničar sada ima 41 bod, Zrinjski 40, a Sarajevo 35.

Već u prvom napadu na utakmici stopostotna šansa za Plave. Zakarić je probio po desnoj strani, Kajkut je prebacio loptu do Zeca koji je sa pet metara pogodio prečku. U 12. minuti Šerbečić je šutirao sa velike udaljenosti, ali pored gola Fejzića da bi pet minuta kasnije Radnik imao veliku šansu. Hadžić je probio po lijevoj strani i šutirao, ali malo pored gola Plavih.

U 19. Stojanović je uposlio Hadžića, koji je iskosa sa desne strane šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije još jedna velika šansa za domaće. Ramović je ostavio loptu za Kajkuta koji je bio u odličnoj poziciji, ali je izblokiran, a udarac Đurića iz 29. minute susreta je zaustavio Fejzić.

Radnik je poveo u 31. minuti utakmice. Nakon jednog proigravanja Beširevića, lopta je došla do Hadžića koji je izašao sam na Fejzića i mirno poslao loptu iza njegovih leđa. Osam minuta kasnije stopostotna šansa za goste. Stojanović je izašao sam na Fejzića, šutirao, ali je lopta zastala u blatu.

Ipak, Radnik je udvostručio prednost u 44. minuti susreta. Đurić i Okić su odigrali dupli pas, a ovaj drugi je matirao Fejzića za veliku prednost Bijeljinaca nakon prvih 45 minuta.

Željezničar je na pravi način krenuo u drugo poluvrijeme. Ramović je uposlio Kajkuta čiji prvi udarac brani Lučić, ali kod drugog nije imao šanse, te je Željo smanjio rezultat u 47. minuti susreta. Plavi su u 58. minuti susreta izjednačili rezultat. Poslije jednog ubacivanja, Elsner je ostavio loptu za Graovca, koji je majstorskim udarcem matirao Lučića za izjednačenje rezultata.

Tri minute nakon izjednačenja velika šansa za Plave. Zakarić je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu, ali je pokušaj Hajdarevića otišao pored gola. Šest minuta kasnije Šerbečić je oborio Ramovića, a sudija Čuić je pokazao na bijelu tačku kao i drugi žuti odnosno crveni karton mladom defanzivcu gostiju. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Zakarić, koji je pogodio za veliki preokret Plavih.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je Željo slavio veliku pobjedu nad Radnikom.

Željezničar-Radnik 3:2

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 2.000. Sudija: Čuić Tomislav (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Projić, Mujagić (Željezničar), Šerbečić, Merajić (Radnik). Crveni karton: Šerbečić (Radnik). Strijelci: 0:1 Hadžić (31), 0:2 Okić (44), 1:2 Kajkut (47), 2:2 Graovac (58), 3:2 Zakarić (70p).

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Graovac, Bogičević, Projić, Hajdarević (78. Marković), Elsner, Zec (82. Žerić), Ramović, Zakarić, Kajkut (89. Mujagić). Trener: Admir Adžem.

Radnik: Lučić, Franić, Stojanović (63. Arnautović), Beširević, Vasić, Srećković, Hadžić (88. Bradonjić), Đurić (72. Janković), Okić, Šerbečić, Merajić. Trener: Mladen Žižović.