Liga rekreativaca: Završena jesenja polusezona, Vodovod zimuje na prvom mjestu

Utakmicama 11. kola spuštena je zavjesa na jesenji dio takmičenja u Ligi rekreativaca. Iza nas je sjajna polusezona koju su obilježili odličan fudbal i druženje, a nema razloga da ne očekujemo isto i u nastavku šampionata.

Polusezonu je obilježila sjajna ekipa Vodovoda 9. januar, koja je u 11 odigranih kola ubilježila čak 10 pobjeda i zasluženo ide na odmor na prvoj poziciji. Najistaknutiji pojedinci su sjajni golgeteri Đorđe Lackanović i Stefan "Raul" Tadić, koji su na čelu liste strijelaca sa po 16 postignutih pogodaka. Kada govorimo o timskoj statistici, najviše postignutih pogodaka ima Kafe Pavle- 53, a ista ekipa je primila i najmanje golova, zajedno sa DŽabulanijem i Mi-Bonesom, po 22. Pavle ima i najbolju gol razliku, a najgoru imaju Badžani, koji su postigli najmanje golova i primili najviše.

Želimo ovom prilikom i da se zahvalimo svima koji su pomogli u realizaciji ovog takmičenja, kao i svim simpatizerima i iskrenim ljubiteljima sporta bez kojih ovo takmičenje ne bi ni postojalo, uz obećanje da ćemo i u budućnosti nastaviti sa ovom divnom sportskom pričom.

Kada je riječ konkretno o 11. kolu, obilježili su ga nove pobjede Vodovoda 9. januar i furiozne Sjetline, kao i podjela bodova u derbiju kola, susretu Dalibrana i DŽabulanija. Utakmica Badžani - Mi-Bones nije odigrana jer se Badžani nisu pojavili, pa je registrovana službenim rezultatom u korist Mi-Bonesa. Djelioci pravde su bili Aleksandar Skoko i Srđan Kusmuk.

Kao što je već rečeno, slijedi nam pauza, a takmičenje se nastavlja 25. marta utakmicama 12. kola.

Rezultati 11. kola

Vodovod 9. januar - Zlatno Zrno 4:1
Radis - Andžić 3:2
Kafe Pavle - Kafe Flamingo 4:1
MDM - Ćaće 2:4
Badžani - Mi-Bones 0:5 (službeni rezultat)
Dalibran - DŽabulani 1:1
Mobilends - Prača 2:3
Olimp - Sjetlina 2:7

Vodovod 9. januar - Zlatno Zrno 4:1 (2:0)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Lackanović Đorđe, Pavlović Zoran (ag), Šehovac Duško, Blagojević Nikola
Strijelac za Zlatno Zrno: Andrić Goran
Žuti karton: Tomović Stefan (Vodovod 9. januar)
Igrač utakmice: Šehovac Duško (Vodovod 9. januar)

Vodovod 9. januar: Ristivojević Milenko, Božović Luka, Čvoro Milan, Palamar Boris, Guja Branislav, Blagojević Nikola, Tomović Stefan, Lackanović Đorđe, Šehovac Duško (k)

Zlatno Zrno: Pavlović Zoran, Maunaga Radivoje (k), Andrić Goran, Bojan Jojić, Bojan Kuljanin, Maunaga Dražen, Minić Dragan, Topalović Bojan, Gunjak Aleksandar, Lubura Srđan

Vodovod je otvorio kolo još jednom simultankom, a ovaj put je "stradala" ekipa Zlatnog Zrna. Odličnu partiju je pružio lider, ni u jednom momentu pobjeda nije došla u pitanje i na sjajan način zaokružio odličnu polusezonu. Zlatno Zrno ostaje na solidnoj osmoj poziciji, a igrač utakmice je kapiten Vodovoda Duško Šehovac.

Radis - Andžić 3:2 (3:2)

Strijelci za Radis: Popović Branko, Mojević Nikola 2x
Strijelci za Andžić: Cicović Đorđe, Jovičić Željko
Igrač utakmice: Popović Branko (Radis)

Radis: Hrkalović Igor, Popović Branko (k), Vasić Mile, Bogdanović Aleksandar, Mojević Nikola, Radan Đorđe, Bjelica Miroslav, Elez Nikola

Andžić: Ivanović Dejan, Divljan Vukašin, Jovičić Željko, Obradović Igor, Cicović Đorđe (k), Subotić Nemanja

Radis je opravdao ulogu blagog favorita u meču protiv Andžića, a vidjeli smo još jedan zanimljiv meč. Interesantno je da su svi golovi postignuti u prvom poluvremenu, dok je u drugom vođena rovovska bitka iz koje je ekipa Radisa trijumfalno izašla. Igrač utakmice je kapiten Radisa Branko Popović, a golgeterskim učinkom se istakao dvostruki strijelac Nikola Mojević.

Kafe Pavle - Kafe Flamingo 4:1 (2:0)

Strijelci za Kafe Pavle: Dilberović LJubo, Zeković Vladanko 2x, Radić Đorđe
Strijelac za Kafe Flamingo: Rudić Nebojša
Igrač utakmice: Zeković Vladanko (Kafe Pavle)

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Koprivica Rajko (k), Dilberović LJubo, Zeković Vladanko, Radić Đorđe, Lučić Darko

Kafe Flamingo: Marjanović Nemanja, Aleksić Veljko (k), Rudić Nebojša, Sikima Marko, Obradović Nemanja, Kraišnik Saša, Đukić Đorđe, Čolaković Miloš

U derbiju kafića, ili po italijanski "derby della caffe" Pavle je pružio odličnu partiju i ubilježio tri boda protiv "flamingosa" koji su u posljednjih nekoliko kola u lošoj formi. Imao je Kafe Pavle dva gola prednosti nakon prvog poluvremena, sa još dva u drugom su osigurali pobjedu, a Flamingo je uspio samo da dođe do počasnog pogotka u zadnjim trenucima utakmice. Igrač meča je dvostruki strijelac Vladanko Zeković "Zeka".

MDM - Ćaće 2:4 (2:2)

Strijelci za MDM: Ćorluka Bojan, Gračanin Đorđe
Strijelci za Ćaće: Vukadin Dragan, Elez Božidar, Ivanović Velimir 2x
Igrač utakmice: Ivanović Velimir (Ćaće)

MDM: Rističević Aleksandar, Ćorluka Goran (k), Ćorluka Bojan, Gračanin Đorđe, Šućur Vladimir

Ćaće: Vuković Milan, Elez Božidar (k), Dragaš Milan, Vukadin Dragan, Ivanović Velimir

Ćaće su pružile svoju najbolju partiju u sezoni i protiv MDM-a stigle do svoje prve pobjede. Nakon prvog poluvremena na semaforu je pisalo 2:2, a u finišu Ćaće postižu dva pogotka i dopisuju tri boda na svoj konto. Igrač utakmice je odlični Velimir Ivanović, strijelac dva gola za pobjedničku ekipu.

Mi-Bones: Pelemiš Miloš, Delipara Srđan (k), Guja Stanislav, Bajić Goran, Golijanin Siniša, Skokić Nikola, Stanišić Milan

Badžani se nisu pojavili, pa je utakmica registrovana službenim rezultatom u korist Mi-Bonesa.

Dalibran - DŽabulani 1:1 (0:0)

Strijelac za Dalibran: Grubačić Đorđe
Strijelac za DŽabulani: Pušara Miljan
Žuti karton: Cvjetanović Bojan (DŽabulani)
Igrač utakmice: Govedarica Nemanja (DŽabulani)

Dalibran: Janković Nenad, Vukadin Jovica, Grubačić Đorđe, Bjelica Dragan, Ilić Bojan (k), Kusmuk Boško

DŽabulani: Govedarica Nemanja (k), Mađarević Ognjen, Govedarica Milan, Cvjetanović Bojan, Cicović Predrag, Šuko Nedeljko, Pušara Miljan

Derbi kola nam je donio podjeli bodova. Očekivano su i Dalibran i DŽabulani odigrali tvrdo sa dosta taktiziranja, i reklo bi se da obje ekipe mogu biti zadovoljne remijem. U prvom periodu nije bilo golova, a u drugom do prednosti stiže Dalibran. DŽabulaniju je remi donio Miljan Pušara minut prije kraja, a igrač utakmice je čuvar mreže DŽabulanija Nemanja Govedarica.

Mobilends - Prača 2:3 (0:0)

Strijelci za Mobilends: Štrbac Nebojša, Jakovljević Boris
Strijelci za Praču: Stanišić Vuko, Remović Vladimir, Krsmanović Predrag
Žuti kartoni: Okuka Aleksandar, Čavarkapa Predrag, Tešanović Đorđe (Mobilends), Remović Vladimir (Prača)
Igrač utakmice: Stanišić Vuko (Prača)

Mobilends: Tešanović Đorđe, Štrbac Nebojša (k), Kovačević Vladan, Vuksanović Siniša, Jakovljević Boris, Čavarkapa Predrag, Okuka Aleksandar, Koroman Nemanja

Prača: Šarenac Aleksandar, Škipina Savo, Remović Vladimir, Šuko Nenad, Stanišić Vuko (k), Simović Aleksandar, Krsmanović Predrag

Prača je odnijela pobjedu protiv Mobilendsa u izuzetno uzbudljivom duelu. Posle prvog poluvremena na snazi je bio početni rezultat, a u drugom su "očepili" i jedni i drugi. Vodio je Mobilends i 1:0 i 2:1, ali u posljednja četiri minuta Prača postiže dva pogotka i stiže do pobjede. Četiri žuta kartona svjedoče koliko je i jednima i drugima bilo stalo da dođu do trijumfa, a igrač utakmice je kapiten Prače Vuko Stanišić.

Olimp - Sjetlina 2:7 (0:4)

Strijelci za Olimp: Janković Mladen, Kovačević Janko
Strijelci za Sjetlinu: Tadić Stefan 4x, Tadić Nenad, Mršo Edis, Zeković Nenad (ag)
Žuti kartoni: Tadić Srboljub (Olimp), Cicović Saša (Sjetlina)
Igrač utakmice: Tadić Stefan

Olimp: Kovačević Radenko, Kovačević Janko, Janković Mladen (k), Petrović Radislav, Zeković Nenad, Gluhović Bojan, Slijepčević Nemanja, Tadić Srboljub

Sjetlina: Lakić Dražen, Tadić Nenad, Tadić Stefan, Kusmuk Dražen, Cicović Saša (k), Brčkalo Bojan, Mršo Edis, Batković Goran

Sjetlina je još jednom furioznom partijom došla do šeste uzastopne pobjede. Ovaj put je "žrtva" bio Olimp, a Sjetlina se ovom pobjedom probila do drugog mjesta. Maestralnu partiju je pružio Stefan "Raul" Tadić koji je postigao 4 pogotka i zasluženo došao do zvanja najboljeg igrača kola.