Slovakinje opravdale ulogu favorita protiv Gačanki

Odbojkašice Gacka, nažalost, nisu uspjele da ostvare bolji rezultat u Slovačkoj, te su poražene od Strabag BVK Bratislava sa 3:0 u prvom meču 1/16 finala Čelendž kupa.

Slovakinje su bile apsolutni favorit pred ovaj duel, i to su opravdale na terenu.Na početku susreta ekipa Saše Slijepčevića uspjela je da drži egal sve do prvog tehničkog tajm auta, ali onda domaće prave seriju 6:1 i odlaze na 13:8, a zatim i dodatno povećavaju svoju prednost te u finišu seta imaju 20:9. Uspjevaju tada Gačanke malo da se vrate, i ublaže poraz u prvom setu, 25:16.

I u drugom setu domaće odbojkašice uspjevaju lako da steknu veliku prednost, te ponovo u finišu imaju ogromnih 20:9, a na kraju slave pobjedu i u toj dionici meča sa 25:13.

U trećem setu Gačanke uspjevaju koliko-toliko da održavaju pristojan rezultatski zaostatak, te sredinom seta imaju -4, 14:10, a na drugi tehnički tajm aut odlaze pri rezultatu 16:11.

Uspjevaju izabranice Saše Slijepčevića nakon tog tajm auta da sa dva bloka Jaglučićeve i smečom Salatić dođu na 19:17, a onda je Marija Jaglučić odlučila i da napadne, te smanjuje rezultat na 19:18 što je primoralo domaćeg trenera da zatraži tajm aut. Uspjele su gošće da nakon poena Radonjić dođu na 21:21, ali je onda Vitković odservirala u aut, a zatim je i napad Popovićeve izblokiran za 23:21, poslije čega je uslijedio as servis Čandrakove i tri meč lopte

Revanš meč igra se 10/11 januara u Gacku, a to će biti jedan pravi sportski i odbojkaški spektakl, kao i istorijski događaj budući da će ŽOK Gacko biti prvi kolektiv koji će tu odigrati jednu utakmicu međunarodnog karaktera.

STRABAG BVK BRATISLAVA - ŽOK GACKO 3:0 (25:16, 25:13, 25:21)