Velika pobjeda rukometaša Slavije

Rukometaši Slavije savladali su večeras u Istočnom Sarajevu visočku Bosnu 29:28 u meču 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sokolovi su do treće pobjede u prvenstvu stigli preokretom u posljednjoj dionici meča nošeni sjajnim kapitenom Mladenom Vukadinom i odličnim Milošem Močevićem na golu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u konstantnom vođstvu Visočana. Poslije prvih par minuta kada su oba golmana bili na visini zadatka, Bosna do osjetnije prednosti dolazi kod rezultata 6:3. Uspio je domaći tim da se vrati na 6:5, ali Bosna sa dva brza gola iz kontre odlazi ponovo na +3, 8:5. Vratila se Slavija i iz toga brzo, stigli na 8:7, i umjesto da poravnaju nakon kontre Pandžića, domaći primaju pogodak za -2, a ubrzo nakon toga i još dva za tada maksimalnih četiri razlike u korist visočke Bosne, 11:7. Finiš prvog dijela upotpunosti pripada domaćim, pa uspjevaju upotpunosti da se vrate u susret i golom Vukadina u posljednjoj sekundi odlaze na odmor sa 12:12.

Nastavak susreta donio je efikasnu igru i jednih i drugih, gol za gol, da bi golovima Adnana Harmandića i Eldina Travančića poslije kontre Bosna u 41. minutu ponovo otišla na maksimalnih +4, 22:18. Uspjela je Slavija relativno brzo da se vrati, i to sa igračem manje u polju da postigne tri pogotka i upotpunosti preokrene rezultat na 24:23. Uz to Močević je vezao dvije odlične odbrane i to je primoralo Dragana Zovka da u 48.  minutu zovne tajm aut. Razbranili su gosti mladog Močevića na golu, te i u narednim napadima fenomenalno zaustavlja još nekoliko pokušaja gostujućih rukometaša, a to u napadu koriste Mladen Vukadin i Ivan Benić i vode Slaviju prvi put u meču na +3, 27:24, u 52. minutu.  Zaustavio je Močević sve prilaze svom golu i Slavija je u posljednja četiri minuta ušla sa ogromnih +3. Vratili su se gosti i iz toga, stigli na -1, ali je Mladen Vukadin još jednom sa pivota zapečatio sudbinu gostiju koji su uspjeli samo da smanje rezultat na konačnih 29:28.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vukadin sa devet postignutih golova, dok je kod gostiju Adnan Harmandić postigao osam.

SLAVIJA - BOSNA VISOKO 29:28 (12:12)