Gačanke najbolje u Bileći

U sportskoj dvorani u Bileći održan je prvi krug juniorskog prvenstva Republike Srpske.

Na turniru pravo nastupa su imale igračice rođene 1999. godine i mlađe, a učešće su uzele ekipe OK "Maglić" Foča, ŽOK "Gacko" Gacko i OK "Hercegovac" Bileća.

U prvoj utakmici turnira sastali su se Hercegovac i Gacko. Domaće odbojkašice su bolje otvorile utakmicu i prvi set rješile u svoju korist (25:20). Ipak, u nastavku mnogo bolja igra gošći. Juniorke Gacka su uspjele napraviti preokret i slaviti rezultatom 3:1. Drugi set im je pripao rezultatom 25:18, treći 25:21, a u četvrtom su slavile sa 25:19.

Druga utakmica ovog turnira odredila je pobjednika. Gačanke su nakon dva sata igre i velike borbe pobijedile ekipu Maglića sa 3:1 u setovima (25:18, 22:25, 27:25, 27:25). Zadnju utakmicu na turniru domaćin je iskoristio kako bi došao do prve pobjede.

U utakmici bez takmičarskog značaja Hercegovac je slavio protiv Maglića rezultatom 3:1 po setovima 25:9, 23:25, 25:16 i 25:19.Osvojenim prvim mjestom na ovom turniru ekipa Gacka je ostvarila plasman u drugi krug juniorskog prvenstva Republike Srpske,piše Bileća sport.