Veliki preokret i pobjeda Varde u Bratuncu

Košarkaši višegradske „Varde HE“ savladali su u Bratuncu istoimenu ekipu sa 76:84 (21:18, 29:15, 16:23, 10:28) u 11. kolu Prve lige Republike Srpske.

Poslije poraza kući od „Borca“ i „Leotara“ Višegrađani su stigli do pobjede na gostujućem terenu i to protiv ekipe „Bratunca“. Domaćin je sjajno otvorio meč i veoma brzo stigao do dvocifrene prednosti (19:9), ali je protivnik uspio do kraja četvrtine da priđe na -3. Ipak Bratunčani su perfektno odigrali drugu četvrtinu i  prednošću od 50:33 otišli na odmor. Pokušavala je „Varda HE“ da smanji tu razliku i na ulasku u zadnjih deset minuta ona je iznosila deset poena. Silovito su krenuli i nakon tri minuta bilo je -1, a do izjednačenja je došlo na tri i po minuta prije kraja. Od tog trenutka Višegrađani postižu 14, a domaćin šest poena i bodovi su otišli gostima.

Najefikasniji na meču bio je Stanimirović sa 29 poena, Sudžum je postigao 16, Tasić 13, Bodiroga 12, a kod domaćih Kovač 21, Kupusović 17, Milidrag 14 i Bogičević dva manje. Sada obje ekipe imaju skor od šest pobjeda i pet poraza.