Trebinjke bolje od Ljubinjki

Velika pobjeda za plasman među 12 najboljih ekipa RS u konkurenciji juniorki! U trećoj utakmici juniorskog turnira sastale su se ekipe koje su u prve dvije utakmice pobjedile OOK “Leotar”, obje sa 3:0. U utakmici punoj preokreta i neizvjesnosti, ŽOK “Leotar” je ostvario pobjedu koja je mogla biti i ubjedljivija, obzirom da su u prvom setu imali set loptu pri rezultatu 24:23, a nakon toga dobili i naredna dva seta. Ipak, iskusnija ekipa iz Ljubinja se nije predavala do samog kraja. S’ druge strane, odbojašice Leotara su se borile za svaku loptu kao da je odlučujuća, osim manjeg pada u četvrtom setu. Treba odati priznanje svakoj igračici, jer su svih 12 dale maksimalan doprinos u obje utakmice. Ovaj rezultat posebno dobija na značaju jer su ga ostvarile kadetkinje, odbojkašice 2001. godište i mlađe, izuzev jedne igračice koja je 2000. godište. Ekipa iz Ljubinja u svom sastavu sigurno ima iskusnije igračice, koje već nekoliko godina igraju Prvu ligu RS.

ŽOK “Leotar” - OK “Ljubinje Bankom” 3:2
(25:27, 25:23, 25:22, 14:25, 15:9)