Džumhur velikim preokretom do pobjede

Teniser iz Bosne i Hercegovine, Damir Džumhur, savladao je Paola Lorencija iz Italije sa 3:2 (3:6, 2:6, 7:6, 6:2, 6:4) u 1. kolu Australijan opena.

Velika borba viđena je između Džumhura i Lorencija, gdje je Italijan sa jednim brejkom u prvom i dva u drugom setu stigao na korak od plasmana u narednu fazu. Ipak bh. teniser se nije predavao, razmijenili su po brejk u trećem setu, a Džumhur je u taj-brejku vodio sa 4:0. Lorenci je prišao na 6:5, no tada Damir koristi set loptu i smanjuje na 2:1. Već na startu narednog seta su oba tenisera napravila po brejk, ali je Džumhur još dvaput oduzeo servis gem protivniku i uveo meč u odlučujući set. Tu nije bilo drame do pred sami kraj kada kod rezultata 4:4 teniser iz BiH pravi brejk, odmah ga potvrđuje odličnim servisom i stiže do pobjede.

Protivnik u narednoj fazi biće mu domaći teniser Džon Milman (122. na ATP listi), koji je u prvom kolu sa 3:0 savladao Bornu Čorića iz  Hrvatske.