Svonsi srušio Arsenal

Svonsi se pretplatio na rušenje velikana - nakon Liverpula, Velšani su savladali i Liverul (3:1) i napokon izašli iz zone ispadanja.

„Tobdžije“ su povele na „Libertiju“ golom Naća Monreala u 33. minutu, da bi Sem Klukas čim se krenulo sa centra izjednačio.

Džordan Aju je preokrenuo u 61. minutu nakon velike greške Petra Čeha, da bi Klukas u 86. svojim drugim golom postavio konačni rezultat.

„Labudovi“ sada dijele pozicije od 15. do 18. sa Njukaslom, Brajtonom i Stoukom, a osvojili su 23 boda na 25 utakmica. Zanimljivo, 10 su uzeli na posljednjih pet utakmica, otkada je trener Portugalac Karloš Karvaljal.

Osam dana nakon šokantnog poraza u Velsu, Liverpul je gostovao Hadersfildu i lagano trijumfovao (3:0).

Golove su dali Emre Džan u 26, Roberto Firmino u 45. i Mohamed Salah u 78. minutu iz penala.

U malom londonskom derbiju, Vest Hem i Kristal Palas su podijelili bodove (1:1). Gosti u poveli pogotkom Kristijana Bentekea u 24. minutu, da bi Mark Nobl u 43. iz penala postavio konačni rezultat,piše portal Srandard.co.me.

Burnley 1 : 2 Bournemouth
Crystal Palace 2 : 0 WBA
Huddersfield 0 : 1 Arsenal
Liverpool 4 : 0 Brighton
Manchester Utd 1 : 0 Watford
Newcastle 3 : 0 Chelsea
Southampton 0 : 1 Manchester City
Swansea 1 : 2 Stoke