EL: Zvezda pala u Vitoriji

Košarkaši Crvene zvezde upisali su 13. poraz u Evroligi. Bolja od njih bila je ekipa Baskonije, rezultatom 103-84.

Baskonija je bolje otvorila susret i na krilima Bobue, rano je došla do dvocifrene prednosti. Nakon prvog perioda domaći su vodili 27-17. Imali su domaći i +17 ali je Zvezda do poluvremena uhvatila kakav-takav ritam. Ipak, Baskonija je na poluvremenu vodila 53-40.

Zaprijetila je Zvezda u trećem periodu i imala je svoje šanse. Međutim, odbrana nikako bila na nivou i jednostavno povratak Zvezde nije bio moguć. U poslednjem periodu domaći su rutinski odradili posao i lagano su priveli meč kraju za svoju desetu ovosezonsku pobjedu u Evroligi.

Baskoniju je do pobjede predvodio Bobua sa 25 poena, dok je Enis sa 22 poena predvodio Zvezdu.

U ostalim susretima, Himki je u neizvjesnoj završnici dobio Unikahu sa 68-66, dok je Bamberg deklasirao Pao, rezultatom 95-74.