Trebinje grad košarke

Trebinje večeras može da slavi duplu titulu. Nakon što je OKK „Leotar“ postao pionirski prvak Republike Srpske, iz Brčkog su stigle isto radosne vijesti za sve ljubitelje sporta – ŽKK „Trebinje 03“ je postao, takođe, pionirski prvak Srpske.

„Malene“ su u posljednjoj utakmici turnira u Brčkom pobijedile KK „Feniks“ iz Banjaluke rezultatom 63:47 (15:19, 20:5, 13:13, 15:10).

U prvoj utakmici na turniru Trebinjke su sinoć porazile KK „Lavovi“ iz Brčkog rezultatom 48:64 (15:15, 11:20, 8:16, 14:13). Prva četvrtina završila je neriješeno 15:15, ali u drugih deset minuta gošće su pokazale svoj kvalitet. Ovaj period dobile su sa deset koševa razlike i na odmor se otišlo sa rezultatom 26:35.

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra Trebinjki tako da su i treću četvrtinu dobile sa osam koševa razlike. U zadnjih deset minuta ušlo se sa 17 koševa prednosti. Na kraju utakmice rezultat je bio 48:64.

U redovima ekipe iz Brčkog najbolja je bila M. Đokić koja je postigla 22 koša, a u redovima „Trebinja 03“ tri igračice su imale dabl-dabl učinak i to: Uljarević 18 koševa i 20 skokova, Milanović 14 koševa i 12 skokova i Tasovac 13 koševa i 12 skokova.

Trebinjke su u drugoj utaakmici na turniru pobijedile KK „WBA Basketball“ iz Teslića rezultatom 44:50 (8:14, 11:15, 12:11, 13:10).

„WBA Basketball“ poveo je sa 3:0 i svoj prvi koš Trebinjke su postigle tek u 6. minutu. Dva minuta kasnije „Trebinje 03“ je prešlo u vođstvo od 8:10 i do kraja prve četvrtine prednost se povećala na šest koševa razlike – 8:14.

U narednih deset minuta nastavila se dobra igra Trebinjki, tako da je u 16. minutu na semaforu pisalo 14:29. Igračice iz Teslića su do kraja četvrtine uspjele da smanje rezultat tako da se na odmor otišlo sa 19:29.

Trebinjke su u trećoj četvrtini održavale razliku iz prvog poluvremena i u zadnjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 31:40. Teslićanke su u četvrtoj četvrtini igrale agresivno i na sve načine pokušavale su da preokrenu rezultat.

U 35. minutu, ekipa iz Teslića je prišle na četiri koša razlike – 38:42, ali više od toga nisu mogle. Na kraju je rezultat glasio 44:50.

U redovima poraženih najbolja je bila Kamenčić sa 22 koša, a u redovima pobjednika najefikasnija je bila Milanović sa 18 koševa, ali odlične su bile i Uljarević sa 11, Tasovac o Đaković sa po 10 skokova.

Posljednja utakmica na turniru je odlučivala ko će biti pionirski prvak.

Trebinjke su loše otvorile utakmicu i nakon pet minuta gubile su sa 7:14, ali nakon deset minuta bile su u zostatku četiri koša – 15:19. U drugoj četvrtini bolja igra Trebinjki i to se odmah osjetilo na rezultatu, tako da su u jedanaestom minutu povele sa 20:19, i već u 18. bilo je 32:23, pa se na odmor otišlo sa 35:24.

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra „malenih“. U posljednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 58:47. Četvrti dio utakmice Trebinjke su odigrale još bolje, tako da su ovaj period dobile sa 15:10 i na taj način na kraju utakmice na semaforu je pisalo 63:47.

Na ovoj utakmici u ekipi „Feniksa“ najefikasnija je bila Marendić sa 14 koševa, a u redovima „Trebinja 03“ Milanović sa 28 koševa i 12 skokova i Daković sa 13 koševa i 11 skokova imale su dabl-dabl učinak, a istkla se još i Savić koja je postigla 12 koševa.

Dva trofeja u jednom danu, tačnije za nepuna tri sata. Šta reći nego samo BRAVO za obje pionirske ekipe,piše Trebinje Live.

ŽKK „Trebinje 03“ (ukupan broj koševa na turniru): Mrdić 2, Milanović 60, Uljarević 28, Benderać 15, Daković 30, Mihojević 8, Karaka, Marković, Milošević, Savić 16, Tasovac 18, Babić. Treneri: Dragana Lugonja i Gordana Gaćina.