Student-Igokea se prošetala kroz ''Borik''

Košarkaši Student-Igokee upisali su devetu pobjedu u Prvoj ligi Republike Srpske. Mladi momci Žarka Milakovića večeras su savladali Borac u ''Boriku'', sa ubjedljivih 79-58.

Prvi period bio je dosta izjednačen. I jedni i drugi su na početku bili dosta dobri u odbrani pa smo na početku vidjeli mali broj poena. Gosti su napravili serijom 11-0 i  došli su do sedam poena prednosti. Borac se do kraja prvog perioda vratio ali Student-Igokea je imala poen prednosti nakon prvih deset minuta. U drugom periodu gosti su bili mnogo bolji. Ilić i Janković su se razigrali maksimalno a odbrana gostiju je bila sjajna. Borac nije imao rešenja za goste i prednost je samo rasla. Na kraju, Student je sa vodstvom 44-29 otišao na odmor.

U nastavak je Student ušao sjajno. Prednost su gosti uvećali na +21 i tad je djelovalo da je sve gotovo. Međutim, poslednja tri minuta trećeg perioda Borac je odigrao odlično i koliko-toliko su se vratili u igru. Ipak, gosti sa 13 poena prednosti ulaze u poslednji period. Pokušavali su domaći da dođu do preokreta ali išli su iz greške u grešku. Gubili su lopte, loše gradili skok a promašili su i dosta slobodnih bacanja. Sve je to mlada ekipa Žarka Milakovića iskoristila i na kraju je rutinski privela meč kraju. Na kraju je bilo ubjedljivih +21 za goste.

Student-Igokeu je do pobjede predvodio Ilić sa 25 poena i 14 skokova, dok je Janković dodao 21 poen i devet skokova. Koliko je Borac bio očajan govori i podatak da niko nije bio dvocifren te da je najefikasniji bio Peđa Lončar sa devet poena.