Studenti porazili Borac

Košarkaši Student-Igokee stigli su do devetog trijumfa ove sezone u Prvoj Ligi Republike Srpske savladavši  u gostima ekipu Borca rezultatom 79:58. U egalu se igralo samo prvu četvrtinu, da bi već u drugom periodu mlada ekipa iz Aleksandrovca zaigrala mnogo agresivnije, prvenstveno u odbrani, što je i na drugoj strani stvorilo dosta laganih poena i sa “plus petnaest” odlaze  na poluvrijeme – 44:29. Do kraja utakmice Student-Igokea nije dozvolila bilo kakvo opuštanje, iskontrolisali su rezultat i potpuno zasluženo trijumfovali u Boriku.

U  timu gostiju  istakli su se Ilić sa 25 poena i 14 skokova, Janković je postigao 21 poen uz 9 skokova, dok je Nikolić meč završio sa 13 poena i 6 skokova. U ekipi Borca nijedan igrač nije imao dvocifren učinak, Lončar je postigao 9 poena, dok su Vučković i Kecman upisali po 8 poena.

U narednom kolu Student-Igokea gostuje ekipi Prijedora.