Sarajevo bolje od Podgoričana

FK Sarajevo je u posljednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji savladao ekipu podgoričke Budućnosti sa sigurnih 2:0. Izabranici Husrefa Musemića odigrali su jako dobar meč koji su materijalizovali i rezultatom, iako je Budućnost bila ta koja je prva zaprijetila i to u prvoj minuti. Ipak udarac fudbalera Budućno sti sa ivice šesnaesterca otišao je pored gola Sarajeva.

Nakon toga Sarajevo preuzima kontrolu i u sedmoj minuti dolazi do prilike, ali udarac Ahmetovića glavom nije uspio ugroziti protivničkog golmana.

Minut kasnije pokušao je i Hebibović, ali njegov udarac sa 18 metaraje odbranio golman podgoričke ekipe.

U 13. minuti susreta Bordo tim je došao do vodstva. Hebibović je ubacio loptu sa desne strane, a Ahmetović glavom zatresao mrežu Budućnosti za 1:0.

Isti igrač je pokušao i pet minuta kasnije udarcem sa distance, ali bez promjene rezultata.

Sarajevo je nastavilo sa odličnom igrom i u nastavku prvog poluvremena, imalo nekoliko dobrih prilika i pokušaja preko Kuzmanovića i Rahmanovi ća, nisu ih iskoristili.

Sa minimalnom prednošću Sarajevo je otišlo na pauzu, da bi u 59. minuti Bordo tim stigao i do drugog gola. Strijelac je bio Rahmanović koji se odlično oslobodio svojih čuvara i prizemnim udarcem savladao golmana Budućnosti za 2:0.

Podgoričani su uspjeli zaprijetiti u 66. minuti, kada je Kovačević koji je sredinom drugog poluvremena zamijenio Pavlovića na golu Sarajeva, odbranio jedan udarac protivničke momčadi.

Dvije minute kasnije je pokušaj jednog igrača Budućnosti završio visoko preko gola Sarajeva.  U nastavku je Sarajevo uspješno održavalo rezultatsku prednost i slavilo svoju treću pobjedu u četiri odigrane prijateljske utakmice u Turskoj.