Samovolja problem Kozare

Prvu utakmicu na klupi Kozare, prijateljskog karaktera protiv drugoligaša Ljubića iz Prnjavora mladi stručnjak Vule Trivunović je dobio ubedljivim rezultatom 3:0. Na taj način strateg koji je minule sezone s banjalučkim Borcem osvojio šampionski pehar u Republici Srpskoj debitovao je pobedom, koja će mnogo da znači na polju samopouzdanja u nastavku priprema za sezonu koja počinje 10. marta.

Već posle prvih 45 minuta gradiški crveno-beli imali su ubedljivo vođstvo od 3:0, u nastavku nije bilo pogodaka pa je ostao rezultat iz prvog dela, a dva pogotka postigao je iskusni vezista Siniša Radoja, a jendom se u strelce upisao Kosta Selak.

U prvom poluvremenu trener Trovunović je izveo sledeći sastav: Ilić, Gvozden, Raspudić, Paštar, O. K. Petrović, Mirković, Aljetić, Radoja, Pucarević, Petković, Kremenović. U nastavku su nastupili: Bojanić, Z. Petković, Babić, O. R. Petrović, Kovačević, Zečević, Stjepanović, Hamzić, Bubić, Kovljen, Džombić.

Utakmica je igrana na terenu sa veštačkom travom na kojem su Gradiščani pokazali bolje umeće i bolje su se snašli, a trener Trivunović je svim igračima ukazao poverenje i pružio šansu.

-Odigrali smo jako korektno prvo poluvreme, kreativno, jednostavno, brzo, onako kako težimo da igramo na proleće u Prvoj ligi Republike Srpske. Iz takve igre proistekle su šanse i golovikoje smo postigli. Drugo poluvreme je bilo sušta suprotnost prvom. Bilo je to opšte sivilo, samovolja pojedinaca, indolentnost kao da je sve preneseno od jesenas. Jednostavno, postoje igrači koji misle da mogu da igraju svoju igru, samo za sebe iako je fudbal kolektivna igra. Sreća je pa smo sve to videli već na prvoj kontrolnoj utakmici, da znamo šta moramo da menjamo i čije fudbalskoh shvatanje moramo da redigujemo – istakao je šef stručnog štaba Kozare Vule Trivunović.

Pred Gradiščanima je na proleće borba za opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske jer su crveno-beli završili jesenna pretposlednjoj poziciji na tabeli.

-Iskreno se nadam da će stvari koje govorim dopreti do glava pojedinaca koji su nam potrebni, kao deo ekipnog mozaika, u prolećnom delu sezone, ali koji trenutno ne razmišljaju u onom pravcu kao ja, njihov dirigent… Samo zajedno, kolektivnim i ekipnim duhom možemo da dođemo  do krajnjeg cilja, i da Kozara krene uzlaznom pitanjom ka pozicijama koje joj po svemu pripadaju – rekao je na kraju mladi strateg Gradiščana Vule Trivunović.

Narednu prijateljsku utakmicu fudbaleri Kozare igraju u Bajincima protiv zapadnog drugoligaša Sloge iz Srpca u utorak, 13. februara, a već u petak, 16. ovog meseca protivnik je još jedan drugoligaš Jedinstvo iz Žeravice. Potom u subotu, 24. februara Kozara igra sa Tekstilac Kortom iz Dervente, dan kasnije je rival drugoligaš Dubrave, a generalna proba je zakazana protiv jesenjeg prvaka Republike Srpske Rudar Prijedora, 3. marta, sedam dana pred prolećni start prvenstva i Kozarino gostovanje u Mrkonjić Gradu.

Alfa Modriča 2 : 2 Vranjak
Ozren 4 : 3 Mladost
Sloga(S) 7 : 1 Željezničar
Ljubić 1 : 1 BSK
Jedinstvo 1 : 0 Dubrave
Sloboda 2 : 1 Sloga(T)
Laktaši 0 : 0 Proleter
Borac 2 : 0 Omarska