Plakalovićev rezultat iznad očekivanja

Ski trkač, Mladen Plakalović, osvojio je 76. mjesto danas u trci na 15 km na Olimpijskim igrama u Pjongčangu.

On je trku završio sa vremenom 38:27.7, što je 4:43.8 sekunde iza pobjednika Darija Kolonje iz Švajcarske.

Iz Pjongčanga nam se sa kratkim raportom javio Mladenov trener, Dragan Jevtović.

-Izuzetno smo zadovoljni Mladenovim nastupom. U trci je nastupilo 119 takmičara, 116 je završilo trku, a Mladen je bio na 76. mjestu, te je to 112 FIS bodova. Ako uzmemo u obzir da je ovo Mladenu prva trka u sezoni, i da je imao vrlo malo treninga na snijegu rezultat je iznad svih očekivanja, rekao je za naš portal Dragan Jevtović, trener Mladena Plakalovića.

Podsjećamo, juče je i trener Tanje Karišik-Košarac, bio zadovoljan urađenim naše takmičarke na Zimskim olimpijskim igrama.