Tango se sjajno suprostavio šampionu ali doživio poraz

Futsaleri Starog Grada nastavili su sa nizom pobjeda, ali do nje su stigli mnogo teže nego se očekivalo.

Savladali su Tango sa 5:3 u Istočnom Sarajevu, a otpor neugodnog domaćina uspjeli su da slome tek u samom finišu meča.

Domaćin je, kako je i obećao pred utakmicu, odigrao izuzetno borbeno, dali su svoj maksimum, ali kvalitet i iskustvo na kraju su ipak bili presudni u ovoj utakmici koja je bila izuzetno dopadljiva za oko.

''Stari Grad'' je više držao loptu u svom posjedu, ali su domaći i više prijetili. Gosti su se ograničili na šuteve sa distance, a to je uglavnom uspješno blokirala odbrana, nisu išli u okvir gola, a i ono što je išlo u okvir gola zaustavljao je Aleksandar Šehovac.

Prvu pravu priliku ima Tango. Dragiša Kenjić se našao u njoj, ali je Stanislav Galić pokazao svoje kvalitete. Što nije uradio Kenjić tada, jeste samo dva napada iza Ivica Marić. Igrala se treća minuta meča, Marić je ušao u igru, i direktno sa klupe našao se pred golom Mostaraca, i loptu proslijedio u mrežu. Praktično u prvom kontaktu sa loptom u novom dresu pogodio je za 1:0.

Pokušavali su gosti da stignu do promjene rezultata i poravnanja, ali ti dalekometni šutevi su se završavali kako je gore već opisano. Tako je bilo sve do 13. minute kada iz jedne gužve pred domaćim golom Dejan Pavlović uspjeva da pogodi za 1:1.

Ni to nije mnogo pokolebalo domaćina, pa poslije fenomenalno izvedenog prekida Tango ponovo stiže do prednosti. Nermin Jusić je asistirao za Stefana Jokića, a ovaj pogodio za 2:1, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

I nastavak je donio još prilika, kako na jednoj, ali više na drugoj strani, no i Galić i još više Šehovac su bili na visini svog zadatka. Ipak u 26. minutu Mirko Hrkać pronalazi put do domaće mreže. Šutirao je on iskosa sa desne strane, odbrana je zakasnila na šut, a istovremeno zatvorila pogled svome golmanu, i nije bilo spasa od snažnog šuta gostujućeg futsalera.

Tango novi zicer ima poslije tog gola. Ivica Marić je u prilici, ali Stanislav Galić na vrijeme zatvara ugao i spašava svoju ekipu novog deficita. Već istrošeni od velike borbe, domaći igrači su malo posustali u periodu od 34. do 37. minute što Mostar SG iskusno koristi i sa tri brza gola odlazi na nedostižnih 5:2.

Prvo je pogodio, po drugi put, Dejan Pavlović iskosa sa lijeve strane, zatim se po drugi put u strijelce upisao i Mirko Hrkać na asistenciju Marija Aladžića, a na kraju je i svoju dobru partiju danas golom krunisao Saša Babić za 5:2.

Do kraja, Tango je krenuo sa ''viškom'' i to im je donijelo još samo jedan pogodak preko povratnika u dres Tanga, Nermina Jusića.

KMF TANGO - FC MOSTAR SG 3:5 (2:1)
Dvorana OŠ ''Aleksa Šantić''
Gledalaca: 60
Sudije: Jasenko Pljevljak i Tarik Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Marić 3, 1:1 Pavlović 13, 2:1 Jokić 15, 2:2 Hrkać 26, 2:3 Pavlović 34, 2:4 Hrkać 36, 2:5 Babić 37, 3:5 Jusić 39
Žuti kartoni:  Aladžić, Kahvedžić (FC Mostar SG)

Tango: Šehovac, Šarović, Jokić, Kenjić, Elez, Curović, Jusić, Kuljanin, Hadžić, Popović, Erić, Marić

Mostar SG: Galić, Pavlović, De Souza, Aladžić, Vesić, Memić, Babić, Džemić, Radin, Hrkać, Kahvedžić, Šikalo, Gosto, Ivanković

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar