Borac nemoćan protiv Radnika

Fudbaleri Radnika savladali su danas na Gradskom stadionu u Bijeljini Borac sa 3:0 u meču 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Radnik je vrlo brzo u ovom meču stekao veliku prednost. Već u 10. minutu Velibor Đurić je sa lijeve strane asistirao za Dina Beširovića, koji je naletio na loptu iz drugog plana i pogodio mrežu Marka Savatovića.

Samo sedam minuta kasnije već je na semaforu bilo 2:0. Irfan Hadžić je sa lijeve strane krenuo na centaršut, pokušao da pronađe svoje saigrače, odbrana Borca je izblokirala to, ali se lopta odbila pravo na nogu Hadžiću koji postiže efektan gol za velikih 2:0.

Nakon tog pogotka Radnik se svjesno povukao prema nazad, prepuštajući Banjalučanima inicijativu, no osim šuta Aleksandra Radulovića i odbrane Mladena Lučića nismo mnogo toga vidjeli.

U 33. minutu Irfan Hadžić je imao sjajnu šansu, no nije uspio da je pretvori u pogodak za velikih 3:0, te se sa 2:0 otišlo na odmor između dva poluvremena.

Nastavak susreta nije donio ništa novo na terenu. Borac je držao loptu, ali nije mogao da zaprijeti Mladenu Lučiću.

I onda u samom finišu Radnik stiže do trećeg pogotka. Bila je to akcija rezervista, Aleksandar Glišić je uposlio Vladimira Bradonjića, a ovaj u padu poslao loptu iza leđa Marka Savatovića.

Radnik - Borac 3:0 (2:0)