Džagoev presudio Zvezdi, a nije moralo tako

CSKA iz Moskve savladao je večeras na svom terenu u revanš meču 1/16 finala Europske lige Crvenu zvezdu sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Alan Dzagoev u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Podsjećamo, u začetku te akcije Fernandes je na desnoj strani igrao rukom u prijemu lopte, a u nastavku, Kuchaev je sa lijeve strane asistirao za Alana Dzagoeva kojem nije bilo teško da savlada Milana Borjana.

Ispostaviće se da je taj gol, nakon beogradski 0:0, upravo i presudio Beograđanima na moskovskih -13 stepeni celzijusa.

Mnogo bolje je CSKA ušao u drugo poluvrijeme. Redali su se napadi pred golom Borjana, a Crvenu zvezdu kao da je kasni gol psihički oborio.

Ipak, ekipa Vladana Milojevića uspjeva da se vrati u drugoj polovini drugog dijela utakmice, i napravi nekoliko prilika pred golom Akinfeeva. U 83. minutu kolosalnu priliku ima Aleksandar Pešić. Slavoljub Srnić je u padu centrirao, Pešić sam kao duh na petercu, ali ne uspjeva lijepo da zahvati loptu, što je donijelo olakšanje oko 12000 promrzlih navijača ruske ekipe.

Sedam minuta kasnije u prilici je i Ben, no ne uspjeva da iz dobre pozicije zahvati loptu, te i ta prilika odlazi pored gola.

Tako, CSKA prolazi u 1/8 finala, ali utisak je da je Crvena zvezda zaslužila dosta više u ova dva meča od minimalnog poraza.