Gacko zakucano u Bileći

Košarkaši Hea otvorili su novu takmičarsku sezonu pobjedom pošto su u prvoj utakmici pobijedili ekipu Gacka sa 81:66.

Nakon pauze od skoro deset mjeseci, košarkaši bilećkog Hea su danas odigrali prvu takmičarsku utakmicu.
Na startu Druge lige RS - grupa Istok, ekipa Hea je ugostila komšije iz Gacka i slavila rezultatom 81:66.

Da je Bileća grad košarke pokazala je večerašnja utakmica, a ono što je izbilo u prvi plan je posjeta na tribinama. Bilećka publika se uželjela košarke, pa je na večerašnjoj utakmici (treći rang BH košarke) u sportskoj dvorani u Bileći bilo prisutno preko 300 gledalaca.

Poslije izjednačenog početka, plavo-bijeli su krajem uvodne četvrtine sa sedam poena Radovanovića preuzeli kontrolu u meču. U drugoj četvrtini ekipa Hea poenima Milojevića i Savića dolazi do dvocifrene prednosti, te na odmor odlazi sa +12 (42:30).
U nastavku bolje su zaigrali gosti i na krilima Krtolice smanjili prednost na -7 (58:51), pred početak posljednje četvrtine. Sredinom posljednjeg perioda trojkama Radovanovića, Savića i Popare, Heo ponovo stiže do dvocifrene prednosti i pravi veliki korak ka pobjedi. Nekoliko sekundi prije kraja Radmilović je bio polovičan sa penala i tako postavio konačan rezultat utakmice - 81:66.

Najefikasniji kod plavo-bijelih bio je Mladen Popara sa 20 poena. Dvocifreni su bili i Slobodan Savić sa 16 i Božidar Radovanović sa 15 postignutih poena. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Nikola Krtolica sa 26 poena,piše Bileća Sport.

HEO (BILEĆA): Radmilović 1, Kuljić, Milojević 6,    Tabaković 8, Kurdulija 8, Radovanović 15, Čorlija 1,       Popara 20, Šešlija 6, Parežanin, Savić 16, Matović.

Trener: Boris Jokanović

OKK GACKO: J. Ivković 1, Tepavčević 6, Okiljević 2,        Skoko 11, Slijepčević, Krtolica 26, Grahovac 11, Pušara, Pikula, Zelenović 6, Žarković, L. Ivković 3.

Trener: Vladimir Vulović