Željezničar – Sloboda1:0 (0:0)

Fudbaleri Željezničara su u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Slobodu rezultatom 1:0 i tako zabilježili osmu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima. Sloboda je u osmoj minuti susreta propustila fantastičnu šansu. Bekić je ubacio sa lijeve strane, a Mijić je propustio veliku šansu budući da je iz izgledne pozicije pogodio stativu. Željezničar je uzvratio u 15. minuti utakmice.

Ubiparip se izborio za loptu i vratio za Zakarića koji je lijevom nogom šutirao u desnu stranu Muminovića, a golman Slobode je loptu odbio u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po Slobodu. Dvije minute kasnije još jedna odlična šansa za Plave. Mehremić ubacio sa lijeve strane, Zakarić vratio za Zeca čiji je udarac izblokiran. U 19. Osmanagić je loše šutirao preko gola da bi mu se na drugoj strani revanšiora Hajdarević, koji je sa dvadesetak metara šutirao preko gola Muminovića.

U 26. minuti Željezničar je propustio veliku šansu. Nakon centaršuta Blagojevića sa lijeve strane, napadač Željezničara Vojo Ubiparip je bio usamljen ispred Muminovića, no glavom je šutirao pravo u njega, te je propala velika šansa za Plave. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu je viđeno u 36. minuti susreta, a Ignjatović je nakon centaršuta Mijića iz kornera šutirao preko gola Kjosevskog. Prvu šansu u nastavku je imao Željezničar. Nakon jedne akcije lopta je došla do Blagojevića koji je šutirao, no lopta je pogodila jednog igrača Slobode nakon čega su domaći tražili jedanaesterac, no sudija Dragan Petrović je odmahnuo rukom da bi u nastavku akcije Sinan Ramović propustio odličnu šansu.

U 57. minuti Bekić je šutirao pored gola Kjosevskog da bi dvije minute kasnije Ubiparip ostavio loptu petom za Zakarića koji je šutirao pored gola Muminovića. Već u sljedećem napadu Blagojevićev pokušaj pogodio jednog igrača Slobode i umalo prevario Muminovića da bi u nastavku akcije nakon kornera Bogičević spustio loptu za Zeca koji nije uspio pogoditi mrežu gostiju. Željezničar je poveo u 62. minuti susreta. Nakon centaršuta Blagojevića sa lijeve strane, Hajdarević je šutirao, a lopta je došla do Graovca koji je smjestio iza leđa Muminovića.

Šest minuta kasnije Sloboda je imala dobru šansu, Grahovac je uhvatio volej, no njegov pokušaj je otišao preko gola Kjosevskog. Sloboda je u 82. minuti imala veliku šansu da dođe do izjednačenja, ali je Kjosevski sjajno reagovao ispred Todorovića i spasio Plave da bi dvije minute kasnije Graovac izbacio loptu sa gol linije, te je ostalo 1:0. Do kraja susreta Sloboda je pokušavala doći do izjednačenja, ali nije uspjela, te je Željezničar slavio još jedan trijumf koji je ekipu Admira Adžema ostavio na prvom mjestu na tabeli.

Željezničar-Sloboda 1:0 (0:0)

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 3.000. Sudija: Petrović Dragan (Banja Luka). Žuti kartoni: Mehremić, Stevanović, Kjosevski (Željezničar), Mijić, Muminović (Sloboda). Strijelac: 1:0 Graovac (62).

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Bogičević, Mehremić, Blagojević, Hajdarević, Zakarić (86. Hadžić), Ramović (89. Zeba), Zec (82. Kajkut), Ubiparip. Trener: Admir Adžem.

Sloboda: Muminović, Terzić, Ignjatović, Ivetić, Lazevski, Mijić (74. Hodžić), Grahovac, Todorović (87. Hrvanović), Osmanagić, Smajić (75. Husić), Bekić. Trener: Slavko Petrović.

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK