Tango se sa velika tri boda vraća iz Brčkog

Futsaleri Tanga slavili su veliku pobjedu večeras u Brčkom u meču 13. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Ekipa iz Istočnog Sarajeva je slavila pobjedu protiv Brčko zdravlja 6:4, i tako napravila ogroman korak ka opstanku u premijerligaškom društvu, s obzirom na to da je većina konkurenata za opstanak doživjela poraze u ovom kolu.

Bolje je ušao u meč domaćin. U 5. minutu Sead Buljubašić pogađa za 1:0. U jednoj tvrdoj utakmici, sa dosta prekršaja i žutih kartona, Tango uspjeva da upotpunosti okrene rezultat do poluvremena i povede sa 3:1.

Pogodio je prvo kapiten Slobodan Elez, zatim Nermin Jusić, a onda i Nikola Šarović u 18. minutu. Imali su gosti i kazneni udarac no nisu uspjeli da ga iskoriste, ali zato jesu domaći i preko Ninoslava Mirića stižu na 3:2 pred odlazak na poluvrijeme.

Najbolji strijelac Tanga u istoriji kluba, Ognjen Erić, u 26. minutu donosi 4:2, ali Brčko zdravlje sa penala dolazi do novog gola. Strijelac je bio ponovo Ninoslav Mirić.

Nije dugo trajalo slavlje poslije tog gola jer Ivica Marić svojim drugim pogotkom od kako je došao u Tango vraća na dva razlike, 5:3. Imali su gosti priliku da sa kaznenog udarca i riješe sve dileme oko pobjednika, no nisu uspjeli da postignu ponovo gol, što kažnjava Zdravko Vujić i pogađa za 5:4 te unosi novu neizvjesnost u ovaj meč.

Ipak, u 36. minutu Stefan Jokić pogađa za 6:4, te Tango slavi zlata vrijednu pobjedu, teško izvojevanu.

Treba reći da su u oba poluvremena ekipe imale po kazneni udarac, no samo je Ninoslav Mirić iskoristio svoj u 19. minutu.

KMF BRČKO ZDRAVLJE - KMF TANGO 4:6 (2:3)
Dvorana Ekonomske škole, Brčko
Gledalaca: 50
Sudije: Zoran Sofrenić i Danijel Mijatović (oba Bijeljina)
Strijelci: 1:0 Buljubašić 5, 1:1 Elez 9, 1:2 Jusić 16, 1:3 Šarović 18, 2:3 Mirić 19 (10m), 2:4 Erić 26, 3:4 Mirić 30 (6m), 3:5 Marić 31, 4:5 Vujić 36, 4:6 Jokić 36
Žuti kartoni: Savić, Mirić, Kovačević, Hodžić, Vujić (Brčko zdravlje), Marić, Bjelica, Jokić (Tango)

Brčko zdravlje: Bahori, Buljubašić, Vujić, Mirić, Ćulum, Livadić, Hodžić, Đuričić, Manojlović, Kovačević, Tomić, Savić

Tango: Delihasanović, Jokić, Bjelica, Šarović, Elez, Curović, Kuljanin, Jusić, Kenjić, Marić, Popović, Erić, Ikić, Golijanin

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići