Kunić spasilac

Derbi Slobode i Borca u 21. kolu donio je veliku borbu po teškom terenu Tušnja, a na kraju su timovi podijelili bodove nakon remija 1:1 (0:0). Tuzlaci su imali nekoliko sjajnih prilika preko Todorovića, Smajića, Terzića, no mreža Banjalučana se nije tresla.

Borac je takođe igrao hrabro koristeći svaku priliku da atakuje na gol domaćina. Ipak, u 71. minuti Sloboda je povela 1:0. Nakon kornera Mijića na drugoj stativi najprisebniji je rezervista Husić kojem nije bilo teško da poentira glavom.

Do kraja susreta Borac je krenuo po remi, Tuzlaci su se dobro branili, no nisu ništa mogli da učine u 85. minuti. Kunić je sjajno primio loptu i iz voleja je poslao u lijeve rašlje gola Muminovića.

Domaćini su još dva puta preko Husića i Bekića imali šansu za gol, no nisu uspjeli u svojim nakanama. Posljednje uzbuđenje bilježimo u sudijskoj nadoknadi kada je nakon kornera Janičić šutirao preko gola Slobode.