Slavija razbila Bosnu

Rukometaši Slavije savladali su večeras u svojoj dvorani sarajevsku Bosnu 36:29.

Mnogo bolje su u susret ušli gostujući igrači. Nošeni sa par intervencija Jasmina Hušića uspjevaju da odu na 5:2, a zatim i na 6:3, ali je to praktično i bilo sve od njih u ovom meču.

Rezultatski priključak domaći hvataju zahvaljujući Marku Pandžiću, i njegova dva brza gola, te su od tada kola krenula nizbrdo za goste iz Sarajeva. Ostatak utakmice protekao je u gotovo potpunoj dominaciji domaćih rukometaša, koji na poluvrijeme odlaze sa šest golova prednosti, 18:12.

U isto ritmu domaći nastavljaju i u drugom poluvremenu, pa Ivan Benić postiže gol za tada maksimalnih +7, 19:12, a poslije gola Mihajla Domazeta stižu i do +8, 21:13. Uspjela je Slavija i da ode na dvocofrenu prednost u 40.minutu, 26:16, što je domaća publika prihvatila sa velikim oduševljenjem, a tu prednost su znalački sačuvali do kraja meča.

Veliku prednost trener Slavije, Boris Tešanović, je iskoristio  te dao priliku igračima sa manjom minutažom, što su gosti takođe iskoristili, pa smanjili ovu ubjedljivu prednost na koliko-toliko pristojnih -7, 36:29.

Utisak na ovu sjajnu utakmicu domaćih pokvarila je nova povreda u Slavijinoj ekipi. Povredu ruke doživio je Srđan Lale, koji je tako produžio listu povrijeđenih igrača u premijeligašu iz Istočnog Sarajeva.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Mladen Vukadin i Ivan Benić sa po šest pogodaka, dok je kod gostiju Haris Bračković 11 puta pogađao mrežu.

RK Slavija-RK Bosna 36:29 (18:12)