Leo melje redom

Košarkaši Leotara su na izuzetno teškom gostovanju ekipi Student Igokee ostvarili pobjedu sa 15 poena razlike – 72-87 (18:18, 21:22, 12:23, 21:24).

Prve dvije četvrtne protekle su u izjednačenoj borbi. Domaćini su uglavnom bili u vođstvu, pa su sredinom drugog perioda došli do 6 poena prednosti – 29:23. Ipak, izabranici Dražena Šegrta uspjevaju da preokrenu rezultat u svoju korist, pa se na odmor otišlo sa jednim poenom prednosti za goste 39:40.

Treća četvrtina donosi pravu rapsodiju momaka u plavo-bijelim dresovima. Fenomenalnom igrom u odbrani i izuzetnom realizacijom potpuno su izbacili iz ritma domaće košarkaše. Pokušao je Žarko Milaković trener Studenta čestim izmjenama, minutama odmora da “vrati” svoje pulene, ali jednostavno na parketu dvorane Nenad Baštinac u tim trenucima postojala je samo jedna ekipa, Leotar.
Posljednji period Leotar je znalački sačuvao stečenu prednost i na kraju slavio protiv osvajača Kupa RS i favorita u ovom meču Student Igokee rezultatom 87:72,piše Trebinje Live.

“Velika i zaslužena pobjeda mojih momaka protiv izuzetne ekipe koja nije slučajno savladala prvoligaša Mladost iz Mrkonjić Grada u finalu Kupa. Ponosan sam na igrače koji nisu podlegli pritisku, nego su mudrom i znalačkom igorm osjetili kada mogu prelomiti meč u svoju korist”, rekao je Šegrt neposredno po završetku meča.

Ovom pobjedom Leotar je povećao šanse da sa prve pozicije uđe u doigravanje za prvaka Republike Srpske i plasmana u Prvu košarkašku ligu BiH.

KK Leotar / FOTO: Trebinje Live