Radnik prekinuo veliki niz Sarajeva

Sarajevo je u zaostaloj utakmici 20. kola poraženo od bijeljinskog Radnika sa 3:1 što je izabranicima trenera Memnuna Suljagića bio prvi ovosezonski poraz.

Tako je prekinut veliki niz Sarajeva od 20 uzastopnih pobjeda u kojima im je gol razlika bila plus 92. Bordo pioniri su postigli 96 golova, a primili samo četiri da bi taj niz sada bio prekinut.

Pioniri Sarajeva su poveli u osmoj minuti preko Nezirovića, no domaći su izjednačili u 40. minuti susreta preko Manojlovića da bi u 47. Cvijanović postigao drugi gol za Radnik. Konačan rezultat je postavio Manojlović, svojim drugim golom u 70. minuti utakmice.

Radnik-Sarajevo 3:1 (Manojlović 40', 70', Cvijanović 47'; Nezirović 8')

Radnik: Trisić, Mirić, Gavrić (67. Jovanović), Petrović, Hamzić, Trakilović, Manojlović, Cvijanović, Vasilić, Božić, Topalović.

Sarajevo: Šahinović, Džafić (44. Demirović), Nezirović, Viteškić (64. Bajrić), Grgić, Erić (52. Ramić), Ćosić, Tarahija, Atić, Hodžić, Hajdarević.

Radnik 10 : 1 GOŠK
Krupa 0 : 1 Sloboda
Zrinjski 1 : 2 Široki Brijeg
Mladost 0 : 3 Borac
Čelik 0 : 0 Željezničar