Tango u posljednjim sekundama nezasluženo poražen

Foto/ MNK Brotnjo

KMF Tango iz Istočnog Sarajeva poražen je u Čitluku od Brotnja 3:2 u posljednjoj utakmici 15. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Odavno, kažu, u Čitluk nije došla ekipa koja je bolje odigrala iz Tanga, a uzbuđenja idu u prilog tome, a vrlo lako je moglo da se dogodi da utakmica ode na drugu stranu.

Poveo je Tango golom Dragana Bjelice u 7. minutu meča. Uzvratio je u 13. minutu Marko Grgić. Tango ima priliku sa kaznenog udarca da dođe u novo vodstvo ali šut Šarovića brani golman Ivanković. Što nije uspio Šarović jeste par trenutaka kasnije na drugoj strani Tomislav Bošnjak pa Brotnjo preokreće rezultat.

Tango je dugo tražio put do mreže Ivankovića, i konačno ga je našao u 39. minutu kada Ognjen Erić pogađa za 2:2. Krenuo je Tango i po treći gol u posljednjoj minuti, Vedran Marić je oboren, ali sudije su samo odmahnule rukom. Uslijedila je kontra i Brotnjo preko Vedrana Marića stiže do pobjede na trideset sekundi do kraja. Uzalud su bili protesti gostiju, uzalud su tražili prekršaj, banjalučki dvojac nije promijenio odluku, pa je Brotnjo slavio pobjedu u sjajnom meču 3:2.

Iz Tanga poslije utakmice razočarani. Ne igrom, ne porazom, već načinom na koji su izgubili ovu utakmicu. Pitaju se da li uopšte klubovi imaju smisla igrati ovu ligu kada se vidi šta se sve dešava u njoj, a uskoro će odlučiti kakvi će biti njihovi dalji koraci po pitanju ovog meča.

MNK BROTNJO - KMF TANGO 3:2 (2:1)