Pionir Borca jači od Slobode

Pioniri Fudbalskog kluba Borac danas su u zaostaloj derbi utakmici 21. kola Premijer lige BiH, odigranoj na pomoćnom terenu Gradskog stadiona, savladali tuzlansku Slobodu rezultatom 2:1 i učvrstili se na trećem mjestu na tabeli pred start trećeg kruga takmičenja.

Izabranici Predraga Majkića iz 22 utakmice skupili su 48 bodova (14-3-4), dok je današnji rival četvrtoplasirani sa šest bodova manje. Ispred Borca se nalaze Sarajevo i Željezničar sa 63, odnosno 55 bodova.

Do rezultatske prednosti u današnjoj utakmici stigli su crveno-plavi golom najefikasnijeg člana ekipe u sezoni Leontija-Luke Dragoljića, koji je u 5. minutu meča sa Tuzlacima postigao svoj 15. ligaški gol. Isti igrač je imao priliku 17 minuta kasnije da popravi golgeterski saldo, ali nije bio precizan sa bijele tačke, a rezultat iz 5. minuta na szazi je bio sve do 45. minuta, kada je golmana našeg tima Luku Damjanovića savladao najbolji strijelac tuzlanskih crveno-crnih u ovoj sezoni Nedim Avdić, postigavši, naime, svoj 12. gol.

Ipak, da se gosti u Tuzlu vrate praznih šaka, pobrinuo se Edhem Šupuk matiravši čuvara mreže Slobode Adija Klapića 9 minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Pionirska Premijer liga Bih nastavlja se predstojećeg vikenda utakmicama 23. kola, odnosno prvog kola trećeg kruga.

BORAC – SLOBODA 2:1 (1:0)

strijelci: 1:0 Dragoljić (5.), 1:1 Avdić (45.), 2:1 Šupuk (61.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 50, sudija: Mario Jelić (Banjaluka), žuti kartoni: Malbašić (Borac).

BORAC: Damjanović, Janjetović, Račić, Puškar, Jovašević, Jokić (od 44. minuta Kamenčić), Šunić (od 69. minuta Gojić), Malbašić, Dragoljić (od 65. minuta Jotić), Šupuk (od 68. minuta Pušić), Babić (od 51. minuta Daničić). Trener: Predrag Majkić.

SLOBODA: Klapić, Požegić, Kasumović, Kapetanović (od 68. minuta Smajić), Brkić, Mehmedović (od 56. minuta Imamović), Ahmetović (od 36. minuta Mujkić), Nurkanović (od 36. minuta Hasanović), Halač, Avdić, Avdihodžić (od 65. minuta Šehić). Trener: Nedim Omerović.

(borac-sport, foto: borac-sport)