Nevjerovatan preokret u derbiju Zrinjski od 0:3 do 3:3 za tri minuta

Mladost - Borac 2:0 (0:0)

Vitez - Sloboda 0:3Ā (0:2)

Kraj derbija i u Mostaru Zrinjski - Zeljeznicar 3:3!

Zavrseno i u Vitezu, dobila Sloboda 3:0.

GOOOOOLLLLLLL Nevjerovatno, 3:3 u Mostaru Zrinjski stize do remija u 90+2 minutu, strijelac pezer.

Kraj u Doboju kod Kaknja, Maldost pobijedila 2:0.

GOOOOLLLLLLLLL 2:3 u Mostaru Acimovic pogodio u prvom minutu sudijske nadoknade

Zavrseno u krupi na Vrbasu, bez golova 0:0.

GOOOOLLLLLLL> Zrinjski je smanjio na 1:3, samo ublazio poraz, Zeljeznicar ce na pauzu otici sa pet bodova viska. Gol je dao Toni Jovic.

Mladost rjesava pitanje pobjednika protiv Borca - 2:0.

U 85. minutu u sesnaestercu Zrinjskog srusen Ramovic, penal za Zeljeznicar. Zuti karton za Jakovljevica. Gol za Zeljeznicar, rijeseno pitanje pobjednika u derbiju. Mrezu sa 11 metara pogodio najbolji akter Zakaric.

GOOOOLLLLLLLL Mladost DK vodi protiv Borca u finisu susreta 1:0.Ā

Zeba umjesto Vranjesa kod Zeljeznicara.

Ignjatovic iz Slobode dobio zuti karton.

Sporna situacija u Krupi na Vrbasu, u 76. minutu domacini trazili penal, sudija Mujic samo odmahnuo, Siroki zaprijetio u kontri i dalje 0:0.

Jovic ulazi umjesto Barisica kod Zrinjskog.

GOOOLLLLLLL U vitezu 3:0 za Slobodu. Pogodak je postigao Belic.

Zuti karton kod Sirokog Brijega dobio Corluka.

Bekric umjesto Cirjaka kod Zrinjskog.

Baraban imao priliku za Siroki Brijeg, ali ga omela voda na terenu.

Ramovic umjesto Zajmovica u Zeljeznicaru

Hiros umjesto Sisica u Maldosti, a Burazor umjesto Danilovica u Borcu

Perkovic mijenja Barisisa u Sirokom Brijegu.

Izmjena u Zrinjskom u 53. minutu Acimovic umjesto Handzica.

Dobra sansa za Mladost, Mujagic nije uspio da savlada Savatovica.

Zrinjski dominira na terenu Grzan i Barisic imali odlicne sanse, ali Zeljo i dalje vodi 2:0.

U 50. minutu prva sansa za Borac Vladan Danilovic neprecizan iz izgledne pozicije.

Nastavljena i utakmica u Krupi na Vrbasu iako kisa sve vise pojacava, Krupa imala sancu poslije kornera, sutirao kapiten Vukotic, golman Bandic bio siguran.

Pocela druga polovremena utakmica 24. kola Premijer lige BiH.

Zavrsena prva poluvremena utakmica koje su pocele u 15 casova.

U 45. minutu Milos Filipovic pogodio precku poslije lose procjene leta lopte golmana Zelje Kjosevskog.

Zuti karton za Lazevskog iz Slobode.

U 43. minutu sjajan slobodnjak Arezine, ali je Savatovic ponovo zastitio mrezu Borca. Gosti nisu uputili nijedan udarac na gol Bukvica.

Mladost sve agilnija, imala cetiri izgledne prilike jos ali se Sisic, Misic, Dilaver i MujagicĀ  nisu najbolje snasli pred golom Borca.

Zuti karton za Gorana Zakarica iz Zeljeznicara.

U Krupi na Vrbasu nema kombinacija ni pasova, samo se pokusava dugim loptama stici do gola protivnika, zaista su nehumani uslovi za igranje fudbala.

GOOOOOLLLLLL Stojan Vranjes pogodio gol Zrinjskog, Zeljo vodi 2:0 poslije asistencije Voje Ubiparipa.

Vedran Kjosevski sjajno intervenisao poslije dobrog napada Zrinjskog rezultat ostao nepromijenjen u Mostaru 0:1.

U 21. minutu Sasa Nikodijevic snazno sutirao, ali umjesto mreze pogodio precku gola Sirokog Brijega.Ā

MGOOOOOLLLLLLinut kasnije Milos Filipovic takodje bio u sjajnoj prilici, ali mreza Zeljeznicara i dalje netaknuta.

U 14. minutu Nemanja Bilbija propustio sjajnu priliku za Zrinjski da izjednaci rezultat.

U Doboju kod Kaknja domacin imao nekoliko dobrih prilika, golman Savatovic odbranio udarce Arezine i Isakovica, sacuvao svoju mrezu.

GOOOOLLLLLL 0:2 u Vitezu, vodi Sloboda. Strijelac je u 12. minutu Anel Husic.

Kisa i dalje pada u Krupi na Vrbasu, teren sve tezi za igru, vode sve vise na umjetnoj travi, igraci se jadva krecu po terenu... POstoji mogucnost prekida utakmice

Jovan Blagojevic (Zeljeznicar) je dobio prvi zuti karton na derbiju u Mostaru.

GOOOOLLLLLLLL 8. minut 0:1 u Mostaru, Hrvoje Barisic autogol, gol iz nicega, poslije centarsuta Gorana Zakarica, Zeljeznicar vodi u derbiju

Nevjerovatno je po kakvim losim uslovima za igru Elvis Mujic iz Banovica je dozvolio da se igra u Krupi na Vrbasu

Zrinjski u Mostaru bolje otvorio derbi protiv Zeljeznicara, plemici imali vec dvije dobre situacije za gol

GOOOOOLLLLLLL U 2. minutu strijelac za Tuzlake bio je Edis Smajic.

Pocele utakmice u 15 casova, Sloboda vec voci u Vitezu protiv fenjerasa...

U Krupi na Vrbasu ocajan teren, pokriven vodom, teski uslovi za igranje utakmice...

U sluzbenom zapisniku utakmice Mladost - Borac trener gostiju iz Banjaluke Marko Maksimovic upisan kao sluzbeni predstavnik kluba, a kao drugi pomocni trener Predrag Majkic, inace trener mladjih kategorija, dok su rubrike glavni trener i prvi pomocni trener prazne zbog cega ce Borac dobiti jos jednu novcanu kaznu od Disciplinske komisije FS BiH.

Pocetni sastavi

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Stevanović, Bogičević, Mehremić, Hajdarević, Blagojević, VranjeÅ”, Zajmović, Zakarić, Ubiparip.

ZRINJSKI: Pirić, Galić, BariÅ”ić, Jakovljević, KaduÅ”ić, Čirjak, Pezer, Gržan, Bilbija, Filipović, Handžić.

MLADOST (DK): Bukvić, Metalsi, Zahirović, Å iÅ”ić, Arežina, Å ećerović, Karahmet, Dilaver, Mujagić, MiÅ”ić, Isaković.

BORAC (BL): Savatović, Lučić, Ojdanić, Karić, Radulović, Mahović, Žeravica, Majkić, Danilović, Janičić, Veselinović.

VITEZ: Tirić, Brekalo, Livaja, Hadžanović, Ivičić, Babić, Ćosić, Vrhovac, Bojo, Jevtić, Rizvanović. SLOBODA: Muminović, Terzić, Rustemović, Todorović, Smajić, Grahovac, Lazevski, Husić, Ivetić, Mijić, Ignjatović.

KRUPA: Kutić, Maksimović, Makitan, Ljubenović, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Aleksić, Marjanović, Šamara.

Å IROKI BRIJEG: Bandić, Kvesić, Kožul, BariÅ”ić, Peko, Baraban, Ćorluka, Begonja, Bralić, Zlomislić, Bagarić

Dvadesetak minuta do pocetka utakmica 24. kola Premijer lige BiH u ligama za prvaka i ligama za opstanak, sastaju se od 15 casova: Krupa - Siroki Brijeg, Zrinjski - Zeljeznicar, Mladost (DK) - Borac (BL), Vitez - Sloboda, a od 17 casova: Celik - GOSK. Sutra igraju Radnik - Sarajevo.

Vitez 0 : 0 Radnik
Å iroki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOÅ K