Loša odbrana odvela u poraz

Futsaleri Zrinjskog savladali su danas u Istočnom Sarajevu KMF Tango sa 8:4, u utakmici 16. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Odigrao je Tango jednu lošu utakmicu defanzivno, što su gosti iz Mostara znalački znali iskoristiti I slavili zasluženu pobjedu koja njima nije bila od prevelike važnosti, ali je istovremeno domaćinu znatno otežala borbu za premijerligaški život.

Nije utakmica kako treba ni počela, a Zrinjski je stigao do prednosti 1:0. Pogodio je Damir Livaja.

Pokušavao je Tango da dođe do poravnanja, napao, i u 13. minutu stižu do gola. Nikola Šarović je pronašao sa desne strane Dragana Bjelicu u kaznenom prostoru, a ovom drugom nije bilo teško da pogodi mrežu Bevande.

U 12. minutu Tango ostaje bez Nikole Šarovića. Napravio je on prekršaj malo ispred centra, a sudija Alem Bajrović mu pokazao direktan crveni karton.  Šokiralo je to Tango, a uzalud su bili žučni protesti domaćih. Iskoristio je to gost, te preko Darka Raguža odmah pogodio za 1:2, a nedugo nakon toga ‘’Plemići’’ rješavaju još jednu kontru preko Edisa Sarajlića.

Uspio je Tango djelimično da se vrati nakon toga. Ivica Marić je ponovo lijepo pogodio za 2:3, i vratio se tračak nade da domaći mogu stići do potpunog preokreta.

No, vrlo loše su domaći ušli u drugo poluvrijeme, te za četrdeset sekundi gosti postižu dva pogotka. Prvo je grešku domaće odbrane kaznio Sesar, a onda i dvadesetak sekundi kasnije Zrinjski stiže do pogotka iz vrlo sumnjive situacije. Vukša je krenuo da izvede slobodan udarac okliznuo se, dva puta dirao loptu, ali sudije to nisu vidjele, te je lopta došla do Sesara koji postiže drugi pogodak.

Uspio je Tango da napravi nekoliko prilika pred golom gostiju, no sjajan je u drugom poluvremenu bio Marko Čolak, koji je odbranio nekoliko sjajnih šuteva domaćih futsalera. Golom Ognjena Erića za 3:5 vratila se nova nada Tangu, no sve nade im je raspršio novim golom nakon kontre Edis Sarajlić. Probao je Tango sa viškom, no poslije jedne greške lijepo, lobom, pogađa Suton za 7:3.

Uspjeli su domaći drugim golom Dragana Bjelice da smanje na 7:4, ali su do kraja meča promašili još nekoliko izuzetnih šansi, a u posljednjim sekundama je Suton pogodio za konačnih 4:8.

KMF TANGO – MNK ZRINJSKI (2:3) 4:8
Dvorana OŠ ‘’Aleksa Šantić”
Gledalaca: 50
Sudije: Alem Bajrović (Sarajevo) i Igor Puzović (Travnik)
Strijelci: 0:1 Livaja 2, 1:1 Bjelica 13, 1:2 Raguž 15, 1:3 Sarajlić 16, 2:3 Marić 17, 2:4 Sesar 21, 2:5 Sesar 21, 3:5 Erić 28, 3:6 Sarajlić 32, 3:7 Suton 33, 4:7 Bjelica 35, 4:8 Suton 40